Miedź w cieniu Węgla

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla kontynuują zwycięską passę. W niedzielny wieczór “pomarańczowi” pewnie pokonali w Hali Widowiskowo-Sportowej niżej notowaną ekipę Cuprum (“miedź”) Lubin. Trzeba przy tym przyznać, że zajmujący przedostatnią lokatę w tabeli PlusLigi goście zmusili podopiecznych Luke’a Reynoldsa do znacznie większego wysiłku, aniżeli ekipa Arcady Gałacz w niedawnym pojedynku kwalifikacji Ligi Mistrzów.

W pierwszym secie goście nie mieli nic do powiedzenia. Jastrzębski Węgiel prowadził od początku do końca tej partii, a na wyróżnienie zasłużył po raz kolejny weteran Jurij Gladyr, który raził miedziową drużynę kapitalną zagrywką. Znacznie więcej emocji – jakby wbrew końcowemu rezultatowi – przyniosła druga odsłona, w trakcie której Cuprum prowadziło nawet 10:6 i 12:8! Jakim sposobem lubinianie do końca tej części gry zdobyli zaledwie trzy punkty, pozostanie ich tajemnicą. Faktem jest, że od stanu 8:12 Jastrzębski włączył “piąty bieg”, wyrównując po bloku Mohameda Al Hachdadiego na Nikołaju Penczewie. Marokańczyk poszedł następnie śladem Gladyra, podobnie jak Ukrainiec rażąc rywali asami. Gra Cuprum całkowicie się posypała, a efektem był pogrom do piętnastu.

W trzecim secie goście wyciągnęli wnioski z przebiegu drugiej partii, zaciekle goniąc nasz zespół aż do stanu 19:19, gdy błąd popełnił Rafał Szymura. Niebawem po nieudanym bloku Gladyra goście objęli prowadzenie 23:22, zaś po asie Ronalda Jimeneza zyskali nawet piłkę setową! Na szczęście Jastrzębski Węgiel utrzymał nerwy na wodzy i ostatecznie zdołał zakończyć mecz w trzech setach. MVP wybrany został Jurij Gladyr, który zakończył mecz asem.

Tym samym Jastrzębski Węgiel utrzymał pozycję wicelidera i traci do prowadzącej Zaksy Kędzierzyn-Koźle zaledwie jedno oczko. W kolejnym spotkaniu, które odbędzie się 20 listopada o godz. 17:30, nasz zespół podejmie Wartę Zawiercie i będzie to pierwszy mecz drugiej rundy fazy zasadniczej (nie licząc rozegranego awansem starcia z Treflem Gdańsk). Dodajmy, że znamy już także datę zaległego meczu ze Stalą Nysa, który rozegrany zostanie 24 listopada o godz. 18:00.

15 listopada 2020, Jastrzębie-Zdrój, 20:30
Jastrzębski Węgiel – Cuprum Lubin 3:0 (25:17, 25:15, 28:26)

Jastrzębski Węgiel: Louati, Al Hachdadi, Gladyr, Tervaportti, Szalacha, Szymura, Popiwczak (libero) – Bucki, Kampa.