Mistrz Polski w… solvingu

Tomasz Gałuszka (fot. Facebook / UKS Pionier)

UKS Pionier wzbogacił się o kolejne dwa medale mistrzostw Polski, przy czym tym razem jastrzębski klub szachowy zapisał na swoje konto podium zawodów w tzw. solvingu, czyli w rozwiązywaniu zadań szachowych na czas.

Wśród najlepszych zawodników pierwszej edycji Mistrzostw Polski Juniorów w tej konkurencji znalazł się Tomasz Gałuszka, który triumfował w kategorii do 18 lat. Uczeń I Liceum Ogólnokształcącego w Jastrzębiu-Zdroju zdobył maksymalną ilość 120 pkt., dystansując Aleksandra Wilka z Wałbrzycha oraz Wiktoria Kryzię z Tarnowa.

Drugi z medali dla UKS Pionier zdobył wśród 8-latków Antoni Radzimski, uczący się w Szkole Podstawowej nr 43 w Zabrzu. Radzimski wywalczył 116 pkt., ustępując jedynie Adamowi Gajewskiemu ze Skierniewic. Warto dodać, że ten młody zawodnik dołączył do UKS Pionier zaledwie kilka tygodni temu, a już zdążył zdobyć dla klubu dwa medale mistrzostw kraju.

Źródła: Facebook / UKS Pionier, mogalo.pl