Mistrzostwo Polski w karate!

W sobotę w Katowicach odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów i Juniorów Młodszych w Karate Kyokushin. Kapitalnie w tej prestiżowej imprezie spisali się zawodnicy Jastrzębskiego Klubu Karate Kyokushin Kumite, którzy przywieźli ze stolicy województwa cztery medale! Jedyne złoto dla naszej ekipy wywalczyła Justyna Brzuska, która wygrała rywalizację juniorek młodszych (14-15 lat) w kata, czyli walkach z cieniem.

Pozostałe trzy medale to brązowe krążki, będące dziełem juniorki młodszej Marty Nalewajek (stanęła ona na podium obok Justyny Brzuskiej) oraz seniorów – Łukasza Janczukowicza (kumite masters +35 lat, +85 kg) i Roberta Dąbrowskiego (kata mężczyzn). Warto dodać, że w klasyfikacji drużynowej Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych jastrzębianie zajęli trzecie miejsce, ustępując jedynie Bialskiemu KKK i Krośnieńskiemu KKK.

Obok wymienionych zawodników w Katowicach wystąpili także: Oskar Kozieł (5. miejsce w kata mężczyzn), Jakub Gurgul (5. miejsce w kata juniorów młodszych i 5-8. miejsce w kumite juniorów młodszych do 60 kg) i Natalia Skórzańska (5-8. miejsce w kumite juniorek młodszych, + 55 kg). Ponadto Justyna Brzuska i Marta Nalewajek zostały sklasyfikowane na lokatach 5-8. w kumite juniorek młodszych w swoich kategoriach wagowych.

W zawodach w Katowicach wzięło udział ćwierć tysiąca zawodników z blisko siedemdziesięciu polskich klubów.

Źródła: Facebook / Ż. Chełstowska, pfkk.pl