Mistrzowski start judoczki Koki

Judyta Góra z Klubu Judo Koka Jastrzębie ma za sobą udział w Mistrzostwach Polski Młodzików, które odbyły się w miniony weekend w Pile. Nasza judoczka walczyła dzielnie, ale niestety uplasowała się poza czołową ósemką w licznie obsadzonej kategorii do 57 kg.

W 1/16 finału podopieczna Mateusza Klimka i Rafała Mączyńskiego pewnie pokonała Maję Samek z Wisły Kraków. W 1/8 finału jastrzębiance przyszło zmierzyć się z jedną z faworytek, Kają Sobierajską z UKS Pohl Judo Przemęt. Niestety, zawodniczka Koki musiała uznać wyższość konkurentki, która następnie poszła za ciosem i zatrzymała się dopiero w finale.

Tak dobry występ Sobierajskiej “wciągnął” Judytę Górę do repasaży, ale tu już w swojej pierwszej walce jastrzębianka przegrała z Kaliną Zozulińską, która ostatecznie uplasowała się na piątej pozycji.

Warto wspomnieć, że Klub Judo Koka wysłał do Piły tylko jedną judoczkę, ponieważ pozostali kandydaci do występu w Mistrzostwach Polski zmagają się z kontuzjami.

Źródło: Facebook / KJ Koka, PZJudo

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.