Młoda i zdolna? Od lawety do perfum…

fot. KMP Jastrzębie-Zdrój

W poniedziałek, 30 sierpnia, patrol policji został wezwany do jednej z drogerii w Jastrzębiu-Zdroju. Powodem interwencji była kradzież sklepowa dokonana przez 21-latkę. Mieszkanka powiatu cieszyńskiego trochę się przeliczyła, ponieważ myślała, że wartość skradzionych rzeczy nie przekracza 500 złotych i popełnia „jedynie” wykroczenie. Szybko okazało się, że kradzieże to sposób na życie młodej kobiety. Skradziony łup sprzedawała przypadkowym osobom. Za przestępstwo, którego się dopuściła, polskie prawo przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Przypomnijmy, że 21-latka była już „bohaterką” jednego z naszych newsów.

„Pod koniec czerwca 21-latka próbowała ukraść fiata z terenu powiatu cieszyńskiego, a gdy nie zdołała go odpalić, postanowiła… ukraść busa. Przy pobliskiej stacji paliw pojazd jednak zepsuł się, więc mieszkanka powiatu cieszyńskiego porzuciła go i ukradła lawetę. Volkswagenem jeździła do ostatniego czwartku, gdy w Jastrzębiu-Zdroju została zatrzymana przez mundurowych. O dalszym losie zatrzymanej zadecyduje sąd. Grozi jej kilka lat pozbawienia wolności” – pisaliśmy na początku lipca. (źródło: KMP Jastrzębie-Zdrój)

 1. Skoro takie mamy „wolne sądy” o które tak Platfusy walczą to nie ma się co dziwić skoro po kradzieży lawety nie zamknęli jej do sprawy i wyroku dając jej tym samym przyzwolenie do dalszych kradzieży.

  1. Dysydent właśnie tak działają PiS bo o areszt powinna wnioskować policja lub prokurator a wolne sądy mogą się przychylić do wniosku którego nie było

   1. " wolne" głąby

    Skoro nie potrafisz czytać artykułu ze zrozumieniem to nie wypowiadaj się i tym samym nie kompromituj. Odnośnie kradzieży lawety pisze jak wół : „O dalszym losie zatrzymanej zadecyduje sąd” więc wynika z tego że prokurator wnioskował a zadecydował Platfusowy ” wolny sąd” że była wolna i mogła kraść dalej.

 2. A może ona chce wstąpić do policji. Jak zdolna to wykorzystać to na potrzeby służby. Bo prawo nijak jej nie dosięga. Jakdy policzyć to już 15 lat by się uzbierało, a skoro prokuratura i sądy się jej nie imają to oszlifować diamencik i w kamasze. A do sprzątania ulic skierować tych mniej utalentowanych. Osobiście zachowania tej pani nie pochwalam i współczuję policjantom których pracy nikt już nie szanuje z sądami i prokuraturą na czele..

 3. Edek .
  To jest skarb,taki skarb mieć w domu to wszyscy mogą pozazdrościć ,za zaradność ,ona niczego się nie boi ,wybrała doskonały zawód jako złodziej .
  Taka patologie nie do więzienia,w więzieniu mają jak na wczasach ,do roboty zamiatać ulice i czyścić kible ,mamusia nie nauczyła pracy ,bo może mamuśka taka sama jak córcia !
  Kara musi być szybko podjęta bo będzie napadać na ludzi i plądrować mieszkania !

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry