Mniej chętnych na węgiel z Rosji?

Jak podaje portal nettg.pl, powołując się na dane z Ministerstwa Aktywów Państwowych, w ubiegłym roku dotknięte spadkiem sprzedaży kopalnie znacząco zmniejszyły wydatki na inwestycje – wydano na nie 2 mld 867,1 mln zł wobec 4 mld 88 mln zł rok wcześniej.

Według wstępnych danych, które będą jeszcze weryfikowane, w minionym roku wielkość pomocy publicznej dla górnictwa wyniosła 1 mld 59 mln zł. To środki – zgodnie z tak zwaną ustawą górniczą – wydawane głównie na finansowanie procesów likwidacji kopalń, naprawianie szkód górniczych, renty wyrównawcze oraz urlopy górnicze z poprzednich lat. Publiczne środki nie wspomagają wydobycia węgla.

Z danych MAP wynika także, że w ubiegłym roku spadły nie tylko krajowe wydobycie i sprzedaż węgla, ale także – prawie o 4 mln ton – import tego surowca. Z zagranicy – głównie z Rosji – napłynęło łącznie ponad 12,8 mln ton węgla, wobec niespełna 16,7 mln ton rok wcześniej. (źródło: nettg.pl)

  1. Gaz z Rosji, ropa z Rosji, uran z Rosji, prąd z Rosji, no i węgiel z Rosji. Za to mamy jebłka polskie których Rosja nie chce . Taka polityka

    1. Nie tylko Rosja nie chce nawet Szwecja, bo uważają że są chemiczne. Nie dziwię się skoro opryski w sadach robią nawet 26 razy to co te jabłko ma w sobie???? Co do węgla to kazdy ma prawo kupować go jak chce jeśli z Rosji jest dużo tańszy to też bym kupował. Bo dlaczego mam przepłacać a tym polskim niech się zdziercy udławią kto to słyszał aby tak drogo płacić.

  2. Na górnictwie w Polsce za kilka lat będą się uczyć na całym świecie. Większego legalnego walka nikt nigdy nie zrobił . Później będą już takie zabezpieczenia, że nikt nie osiągnie takiego poziomu.

Twój wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Carte Blanche

Usługi wykończeniowe,
gładzie, malowanie, kafelkowanie
sufity podwieszane, sufity napinane,
panele podłogowe i ścienne,
montaż drzwi i parapetów.
meble na wymiar.

Czytaj więcej »
Przewiń do góry
Poprzedni
Następny