Morfina… Grozi im do 15 lat więzienia

fot. pixabay

Ta sprawa miała swój początek w ubiegłym roku. Wówczas do jastrzębskiej komendy zgłosiła się przedstawicielka jednej z aptek i powiadomiła, że pewien mężczyzna próbował zrealizować receptę na tabletki zawierające morfinę. Po jakimś czasie w tej samej aptece pojawił się znów podejrzany osobnik, który chciał zrealizować receptę na morfinę. Wtedy farmaceutka powiadomiła mundurowych o próbie kolejnego oszustwa. Nad sprawą pracowali już kryminalni, którzy natychmiast udali się na miejsce i zatrzymali podejrzanego.

Śledczy ustalili, że zatrzymana osoba realizowała podrobione recepty w wielu aptekach. Jastrzębscy policjanci na terenie całej Polski dokonali w sumie zatrzymań sześciu osób w wieku od 24 do 28 lat, które posiadały znaczne ilości środków narkotycznych, „prali brudne pieniądze” oraz fałszowali i sprzedawali podrobione recepty, z czego uczynili sobie stałe źródło dochodu. Jeden z zatrzymanych to 26-latek, mieszkaniec Wrocławia, który pomógł w stworzeniu aplikacji umożliwiającej wystawianie fałszywych recept lekarskich. Druk zawierał kod recepty, podmiot wystawiający, dane pacjenta oraz dowolny lek. Oskarżeni realizowali recepty między innymi we Wrocławiu, Bielsku-Białej, Jastrzębiu-Zdroju, Katowicach, Knurowie, Warszawie i Gorzowie Wielkopolskim.

Do sądu trafił właśnie akt oskarżenia w sprawie dwóch mężczyzn w wieku 26 lat oraz 26-letniej kobiety. Oskarżeni usłyszeli zarzuty. Odpowiedzą za posiadanie znacznych ilości środków narkotycznych, sprzedaż morfiny, jak i innych narkotyków oraz fałszowanie recept. Łącznie przedstawiono im 25 zarzutów. Grozi im do 15 lat pozbawienia wolności. (źródło: KMP Jastrzębie-Zdrój)

Wpisy na temat “Morfina… Grozi im do 15 lat więzienia”

  1. Głupek ze świeczką pod sądem

    Znając zas…ane ”wolne sądy” to grozi im co najwyżej dozór policyjny i nakaz zachowywania się zgodnie z prawem w aptekach.

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry