Myśli samobójcze z powodu pandemii?

fot. pixabay

Dzięki odpowiedzialnej reakcji jednego z młodych ludzi, który zgłosił się do policjantów z Zespołu ds. Nieletnich, udało się zapobiec tragedii. Do zdarzenia doszło w pobliskiej Pszczynie. Młody człowiek oznajmił sróżom prawa, że martwi się o swoją przyjaciółkę, która w rozmowie z nim przyznała się, iż „ma już dość siedzenia w domu i miewa myśli samobójcze”. Udało się dotrzeć do nastolatki i przeprowadzić rozmowę z nią oraz jej rodzicami. Opiekunowie oświadczyli, że nie mieli pojęcia o problemach córki, gdyż ta na co dzień nie wykazywała swojego przygnębienia. Dopiero po wielogodzinnych rozmowach, przyznała, jak ciężko jest jej funkcjonować bez spotkań ze znajomymi „w realu”.

„Opisana sytuacja nie jest odosobniona, gdyż podobnych zgłoszeń jest coraz więcej. Zwracamy się z apelem! Drodzy rodzice, rozmawiajcie ze swoimi dziećmi, aranżujcie wspólne spacery, zabawy. W razie konieczności udajcie się do specjalistów. Zwracamy się także do młodych ludzi, aby nie wstydzili się mówić o swoich lękach i trudnościach dnia codziennego. Kiedy mamy podejrzenie, że nasz kolega czy koleżanka ma problemy – reagujmy. Czasem rozmowa z przyjacielem lub pedagogiem może okazać się zbawienna” – podkreślają pszczyńscy policjanci. (źródło: KPP Pszczyna)

 1. Trzytygodniowy twardy lockdown to plan rządu premiera Mateusza Morawieckiego, którego skutkiem będziecie dalsze niszczenie polskiej gospodarki. Tymczasem liczba zakażeń złowrogim wirusem spada i według rządowego planu Polska powinna luzować obostrzenia, Polska znajduje się obecnie tuż nad „strefą żółtą” rządowego planu.

 2. Należy po prostu wyłączyć tv i inne media. Starać się normalnie żyć. Gdzie się da (bez zomo i ormo) chodzić bez stygmatu-namordnika i spotykać się ze znajomymi, którzy nie ulegli koronapsychozie. Jak człowiek się dołuje to kwestią czasu jest jakaś choroba, w którą się wpędzi.

  1. hehheeh dobre żaden koniec to potrawa a jak się zmutował wirus to te szczepionki mogą nie pomóc/ ile ludzi już ma zniszczone przez niego płuca. a ile nawet nie wie że ma .

 3. Rodzice niech wiecej zaczną wynagac od dzieci a nie nic nie robią nie pomagają tylko łby w komórkach mają. Zamiast teraz np. zrobic zakupy rodzicom czy dziadkom to po co lepiej siedzieć w komórce. później się w głowie miętoli

  1. Tylko że coraz więcej własnie takich ludzi jest. a jak ma się w domu takie toksyny to czasem nie jest łatwo się uwolnić

 4. Ja cierpię dolę , we łbach już się przewraca z nudów tej młodzieży. Jak dorośnie i dożyje oczywiście to będzie miała pełną dupę tych wszystkich znajomości ”w realu”.

  1. Nie tylko z nudów wiele osób teraz nawet dorosłych ma problemy i przezywa też depresje ta pandemi to jeszcze pogorszyła bo ludzie czuja się wyobcowani pełni lęku i strachu to wszytsko powoduje pogorszenie się ich stanu zdrowia psychicznego nie potrafią sobie poradzić z tym wielu młodych ma słabą psychikę i też szybko się załamuje

   1. ta pandemi spowodowała że ludzie mają kłopoty z wysypianiem się i zasypianiem bo przybyło stresu jest nieciekawie i ludzie psychiatra mówił w tv że coraz wiecej ludzie maja problemów teraz a do lekarza ciezko się dostać.

Twój wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Carte Blanche

Usługi wykończeniowe,
gładzie, malowanie, kafelkowanie
sufity podwieszane, sufity napinane,
panele podłogowe i ścienne,
montaż drzwi i parapetów.
meble na wymiar.

Czytaj więcej »
Przewiń do góry
Poprzedni
Następny