Myśli samobójcze z powodu pandemii?

fot. pixabay

Dzięki odpowiedzialnej reakcji jednego z młodych ludzi, który zgłosił się do policjantów z Zespołu ds. Nieletnich, udało się zapobiec tragedii. Do zdarzenia doszło w pobliskiej Pszczynie. Młody człowiek oznajmił sróżom prawa, że martwi się o swoją przyjaciółkę, która w rozmowie z nim przyznała się, iż „ma już dość siedzenia w domu i miewa myśli samobójcze”. Udało się dotrzeć do nastolatki i przeprowadzić rozmowę z nią oraz jej rodzicami. Opiekunowie oświadczyli, że nie mieli pojęcia o problemach córki, gdyż ta na co dzień nie wykazywała swojego przygnębienia. Dopiero po wielogodzinnych rozmowach, przyznała, jak ciężko jest jej funkcjonować bez spotkań ze znajomymi „w realu”.

„Opisana sytuacja nie jest odosobniona, gdyż podobnych zgłoszeń jest coraz więcej. Zwracamy się z apelem! Drodzy rodzice, rozmawiajcie ze swoimi dziećmi, aranżujcie wspólne spacery, zabawy. W razie konieczności udajcie się do specjalistów. Zwracamy się także do młodych ludzi, aby nie wstydzili się mówić o swoich lękach i trudnościach dnia codziennego. Kiedy mamy podejrzenie, że nasz kolega czy koleżanka ma problemy – reagujmy. Czasem rozmowa z przyjacielem lub pedagogiem może okazać się zbawienna” – podkreślają pszczyńscy policjanci. (źródło: KPP Pszczyna)

  1. Trzytygodniowy twardy lockdown to plan rządu premiera Mateusza Morawieckiego, którego skutkiem będziecie dalsze niszczenie polskiej gospodarki. Tymczasem liczba zakażeń złowrogim wirusem spada i według rządowego planu Polska powinna luzować obostrzenia, Polska znajduje się obecnie tuż nad „strefą żółtą” rządowego planu.

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry