MZK: Objazdy aż na siedmiu liniach

Od 3 maja zmieni się organizacja ruchu na skrzyżowaniu ulic Północnej z Graniczną i aleją Piłsudskiego. W związku z tym do linii poprowadzonych objazdami kilka miesięcy temu dojdą kolejne: B14, C10, C11, C16, C19, M10 i S16.

fot. UM Jastrzębie-Zdrój

Dodatkowo, ze względu na brak możliwości dojazdu od strony alei Piłsudskiego, do przystanków przy ulicy Granicznej poprowadzona zostanie tymczasowa krótka linia G10 – od Dworca Arki Bożka przez przystanek „Podhalańska Os. Barbary” do przystanku „Graniczna GSM” (nawrót na Rondzie św. Barbary przy I Liceum Ogólnokształcącym). Linia kursować będzie siedem dni w tygodniu. Co ważne, korzystając z linii G10 podczas kontynuacji dłuższej podróży (przesiadając się z autobusu innej linii) nie trzeba posiadać biletu. Obowiązuje on pasażerów, którzy korzystają tylko z linii G10 przemieszczając się na tym krótkim odcinku trasy.

Linia B14

Objazd od przystanku „Al. Piłsudskiego Pionierów” ulicą Arki Bożka i Podhalańską z obsługą Dworca Arki Bożka (stanowisko I) i przystanku „Podhalańska Os. Barbary”. Dalej ul. Cichą i Niepodległości do przystanku „Bzie Gospodarska”. Od tego miejsca kontynuacja dotychczasowej trasy. W kursach powrotnych na Dworcu Arki Bożka autobus zatrzyma się na stanowisku nr IV.

Linie C10 i M10

Od Dworca Arki Bożka przejazd ul. Podhalańską, Arki Bożka, przez Rondo Centralne, aleją Piłsudskiego do przystanku „Al. Piłsudskiego Os. Pionierów” i dalej po stałej trasie.

Linia C11

Od Dworca Arki Bożka przejazd ul. Podhalańską, Arki Bożka, przez Rondo Centralne, aleją Piłsudskiego do przystanku „Al. Piłsudskiego Urząd Miasta” (zamiennie za przystanek „Al. Piłsudskiego Os. Morcinka”), następnie ul. Katowicką i Północną do Dworca Głównego i dalej po stałej trasie.

Linia C16

Objazd od Dworca Głównego ul. Północną i Katowicką do przystanku „Al. Piłsudskiego Os. Morcinka” (zamiennie za przystanek „Al. Piłsudskiego Urząd Miasta”), dalej Aleją Piłsudskiego przez Rondo Centralne, ul. Arki Bożka i Podhalańską do Dworca Arki Bożka.

Linia C19

Od Dworca Arki Bożka autobusy przejadą ul. Podhalańską, Arki Bożka i Harcerską do przystanku „Al. Piłsudskiego Os. Morcinka” i dalej po stałej trasie.

Linia S16

Objazd od Dworca Arki Bożka ulicami: Podhalańską, Arki Bożka, Rondo Centralne, dalej aleją Piłsudskiego z obsługą przystanku „Al. Piłsudskiego Urząd Miasta”, następnie ul. Katowicką, Północną, Grodzką i Pszczyńską do przystanku „Pszczyńska-Rybnicka”. Kontynuacja dotychczasową trasą.

Jak już wspominaliśmy, nie będą obsługiwane przystanki: „Graniczna Szkoła”, „Graniczna GSM” i „Podhalańska Os. Barbary”. Ponadto linie B14, C10 i M10 nie obsłużą przystanków „Al. Piłsudskiego Urząd Miasta” i „Al. Piłsudskiego Os. Barbary”. (źródło: MZK Jastrzębie)

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przewiń do góry
radiator
Idzie zima. Czy przetrwamy i wystarczy nam pieniędzy?