Na Kasprowy Wierch… sprintem!

Fot. Facebook

W miniony weekend w Zakopanem odbyła się piętnasta edycja Alpin Sport Tatrzańskiego Biegu pod Górę na dystansie 8,5 km. Trasa o przewyższeniu ponad tysiąca metrów wiodła na Kasprowy Wierch, a zmierzyło się z nią ponad trzystu śmiałków. Wśród nich było dwóch jastrzębian, Krystian Albrecht i Paweł Kunina. Obaj nasi reprezentanci finiszowali w ścisłej czołówce.

Krystian Albrecht (Galopujące Ślimaki), który ostatnio był najlepszy spośród mieszkańców naszego miasta w Jastrzębskiej Dziesiątce, pojawił się na mecie z trzynastym rezultatem na poziomie 58 minut i 55 sekund. Urodzony w 2002 roku jastrzębianin zajął zarazem szóste miejsce w kategorii M20.

Jako trzydziesty drugi przybiegł natomiast starszy od Albrechta o ponad trzydzieści lat Paweł Kunina (KB Fartlek), osiągając rezultat 1:04:12. Ten czas dał naszemu zawodnikowi zwycięstwo w kategorii 50-latków, w której zdystansował on trzydziestu konkurentów. Dodajmy, że biegacz z Jastrzębia-Zdroju wyprzedził w drodze po złoto wśród weteranów mieszkańców Zakopanego, Ujsołów czy Murzasichle.

Źródło: Facebook / Damian Zawierucha, biegnakasprowy.pl

Wpisy na temat “Na Kasprowy Wierch… sprintem!”

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kalendarz Kibica

Przewiń do góry