Pekin jeszcze nie, ale Cortina…

Zuzanna Fujak; fot. Facebook

Zuzanna Fujak zakończyła w miniony weekend kolejny bardzo udany sezon w biegach narciarskich. Urodzona w 2004 roku jastrzębianka startująca w barwach NKS Trójwieś Beskidzka rywalizowała w zakopiańskich zawodach Slavic Cup, w ramach których rozegrane zostały także Mistrzostwa Polski Seniorów i Juniorów.

W sobotę nasza zawodniczka zmierzyła się z krajową elitą w sprincie na dystansie 1,7 km, w którym dotarła do ćwierćfinału zmagań z czasem 4:45.88. Dodajmy, że wynik ten pozwolił Zuzannie Fujak na wywalczenie siódmej pozycji wśród Polek. Triumfowała Monika Skinder z wynikiem 4:35.45.

W niedzielę najlepsza jastrzębska narciarka w historii rywalizowała na dystansie 15 km stylem dowolnym, gdzie zajęła ósme miejsce w Slavic Cup, natomiast w gronie Polek była czwarta z wynikiem 42 minut i 25 sekund. Do złotej medalistki Mistrzostw Polski Seniorek (ponownie była nią starsza o cztery lata Monika Skinder) Fujak straciła zaledwie nieco ponad pół minuty. Z kolei brązowa medalistka (starsza o dwa lata Karolina Kaleta) była szybsza od naszej reprezentantki o czternaście sekund.

Dotychczasowe sukcesy oraz postępy czynione przez Zuzannę Fujak dają nam ogromną nadzieję na to, że być może doczekamy się pierwszej w historii mieszkanki Jastrzębia-Zdroju na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich. Wprawdzie na Pekin (2022) może być za wcześnie, ale w 2026 roku, gdy zawody odbędą się w Mediolanie i słynnej Cortinie d’Ampezzo, nasza narciarka będzie miała nieco ponad 21 lat.

Źródło: pzn.pl, Facebook

Komentarze

Twój wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Najnowsze informacje

Zapowiedzi

Galerie zdjęć

Przewiń do góry
Poprzedni
Następny