Najlepsi rajdowcy w Jastrzębiu

W dniach 10-11 września na trasach naszego regionu odbędzie się kolejna edycja Rajdu Śląska, w którym – jako eliminacji Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski – weźmie udział krajowa czołówka sportów motorowych. Podobnie jak w poprzednich latach, rajdowcy zawitają także do Jastrzębia-Zdroju.

W sobotę, 11 września najszybsze polskie maszyny dwukrotnie (o godz. 10:55 i 16:45) ścigać się będą na jastrzębskim odcinku specjalnym o długości 12,41 km. Nie znamy jeszcze oficjalnej trasy przejazdu, bowiem organizatorzy opublikują mapy etapów dopiero 1 września. Przypomnijmy jednak, że w minionych latach Rajd Śląska gościł na szosach Bzia i Ruptawy. Wiele wskazuje na to, że również teraz będzie podobnie.

Warto uzupełnić, że tegoroczna edycja Rajdu Śląska będzie miała dodatkowy jastrzębski akcent w postaci startu naszego pilota Krzysztofa Janika, który wyruszy na trasę wraz ze Zbigniewem Gabrysiem na pokładzie Volkswagena Polo GTI R5 należącego do rybnickiego zespołu Rallytechnology. Gabyś i Janik walczyć będą o punkty Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.

Źródło: Rajd Śląska

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Kalendarz Kibica

Przewiń do góry
radiator
Idzie zima. Czy przetrwamy i wystarczy nam pieniędzy?