Najlepsi specjaliści “ściągną” do nas inwestorów?

„W promocji gospodarczej i znalezieniu inwestora strategicznego wesprą miasto najlepsi specjaliści w kraju” – cieszą się magistraccy urzędnicy.

fot. Marek Wróbel (zdjęcie ilustrujące)

„29 marca zostało podpisane porozumienie z Polską Agencją Inwestycji i Handlu w Warszawie. Na jego podstawie Jastrzębie-Zdrój i PAIH będą ściśle współpracować w zakresie pozyskania inwestora strategicznego. Co więcej, jastrzębskie przedsiębiorstwa wykorzystają działania proeksportowe i skorzystają ze wsparcia jej oddziałów zagranicznych” – informuje Urząd Miasta w Jastrzębiu-Zdroju – „Agencja zapewnia również dostęp do instrumentów finansowych, w tym ubezpieczeń oferowanych przez instytucje zrzeszone w Grupie Polskiego Funduszu Rozwoju”.

„Podpisanie porozumienia z Polską Agencją Inwestycji i Handlu w Warszawie zwiększa szanse na znalezienie inwestora gotowego ulokować na terenie miasta swoje przedsiębiorstwo. PAIH ma większe możliwości pozyskania międzynarodowych inwestorów, dlatego bardzo nam zależało na podpisaniu porozumienia, które otworzy nam drzwi do jeszcze szerszej współpracy z tą instytucją” – podsumowuje prezydent Anna Hetman.

To dzięki PAIH powstała sieć Centrów Obsługi Inwestorów w każdym województwie, a standardy obsługi inwestora coraz częściej przestrzegane są w samorządach. Przeszkoliła setki samorządowców i pracowników specjalnych stref ekonomicznych. Agencja odpowiada także za ogólnopolskie działania w zakresie promocji gospodarczej, w tym promocję bezpośrednich inwestycji zagranicznych. (źródło: UM Jastrzębie-Zdrój)

 1. Od lat wiadomo, że kopalnie kiedyś się skończą. Zostaną tanie mieszkania w blokach, jakaś konieczna infrastruktura handlowa i mieszkańcy z dojazdem do pracy np. w Czechach.
  Tu potrzebny jest duży zakład pracy, a nawet kilka. Wtedy będzie sport, kultura, wypoczynek itd. Chyba to wszyscy rozumiemy?

 2. Po co takie głupoty babo z UM opowiadasz i obiecujesz?
  już miała byś super firma na byłej KWK Moszczenica. Na KWK Jastrzębie super port przeładunkowy.
  A mamy tylko zamknięty UM gdzie co rusz zmieniają numery telefonów żeby w wredny petent nic od burżujów z pałacu nie chciał. a jak już chciał to żeby się i tak nie dodzwonił.

 3. Są możliwości. Inwestorzy chętnie upchnąć podziemią w zamkniętych kopalniach, radioaktywne odpady z Zachodu….i znikną

 4. Katowicka Specjalną Strefę Ekonomiczną zamkneli ???? Przecież jesteśmy akcjonariuszem tego tworu ??? Aaaaaaa zapomniałem , przecież tych 5 inwestorów wszystkie grunty w mieście zagospodarowali …… specnaz z Wodzisławia nie zadziałał ??? Dziwne to wszystko !

 5. Czyli KFC i burger King… Niech wybudują coś z pomysłem jakiś rynek z fontannami coś gdzie ludzie będą się spotykać i przyjeżdżać tu z innych miast

 6. Jaki inwestor przyjedzie do Jastrzębia ,chyba taki żeby powiększyć wysypisko śmieci przywozić śmieci z warszawki i Europy ,po zamknięciu kopalń będzie drugi Wałbrzych ,
  Bieda Szyby będą ,Wałbrzych trochę się odrodził ,jest mniej biedy ludzie wyjechali do Norwegii ,Niemiec ci co zostali do dziś przeklinają ten rząd ,który do tego doprowadziły do biedy i nędzy ludzie bardzo ucierpieli likwidację kopalń ,likwidowano wszystko.Zeby tak się nie powtórzyło w Jastrzębiu ,są kopalnie do likwidacji niech to robią z głową ,rozsądnie i powoli .
  Z kopalniami współpracują różne firmy ,i należało by żeby prezydent miasta ściągała do Jastrzębia inwestorów ,ale tu nic nie ma jest betonowe miasto budowane na szybko ,gdzie ściągano ludzi do kopalń z całej Polski.
  Nawet kolei nie ma ,jest brud i kupa śmieci .

  1. Brud i kupę śmieci to chyba masz w domu. Można dużo rzeczy zarzucić władzom miasta, ale akurat tego, że tu się nie sprząta, to nie. Przecież całe brygady czyszczą, sprzątają ulice, chodniki i trawniki, to widać do południa, więc bez przesady w tym względzie.

   1. Brednie piszesz, ustawa śmieciowa naszych rajców nakazuje nam jechać do spółdzielni, pobrać dyskietkę , i jechać z zepsutym żelazkiem na dworcową żeby go oddać , potem jechać oddać dyskietkę do spółdzielni, i tak z każdym popsutym sprzętem, idiotą trzeba być żeby takie przepisy wymyślać, przez to mamy pełne lasy śmieci, opon i innego sprzętu, gdzie są władze miasta tak przez Ciebie wychwalane ????

  2. A Ty ciągle tylko o tym Wałbrzychu, o braku kolei, o likwidacji kopalń – w kółko to samo. Nie masz niczego nowego do powiedzenia?!
   Jak masz pomysł na miasto, to czemu nie startujesz w wyborach samorządowych? Może dzięki Tobie Jastrzębie się zmieni, spróbuj, kto wie.

 7. prosze was bardzo juz nie rubcie szopek opciachu ludzie uciekaja miasto sie wyludnia niebawem Walbrzych dwa a gozpodyni ic na taxi

Twój wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Badania prenatalne

Badania Prenatalne NFZ.
Wyliczenie ryzyka możliwości
wystąpienia chorób genetycznych,
wykluczenie wad rozwojowych płodu,
potwierdzenie dobrostanu płodu.

Czytaj więcej »

Fitness World za 1zł!

Ruszyła przedsprzedaż karnetów
Fitness World!
Pierwsze 3 miesiące za 1 zł/m-c.
Promocję można zakupić na stronie internetowej
www.fitnessworld-polska.pl
do 28.05.2021 r.
Do zobaczenia w klubie!

Czytaj więcej »
Przewiń do góry
Poprzedni
Następny