Najmłodsi wrócili już do szkoły

Jak zauważają magistraccy urzędnicy, ferie w czasie pandemii były dla naszych pociech inne niż zwykle. Ponadto poprzedzone zostały ponad dwumiesięcznym nauczaniem zdalnym. Po tym czasie do szkół wrócili najmłodsi uczniowie. W Jastrzębiu-Zdroju to aż 2330 dzieci w klasach I-III.

fot. pixabay

„W naszej szkole do nauki stacjonarnej wrócili wszyscy uczniowie klas I-III. Zajęcia odbywają się w ścisłym reżimie sanitarnym. Mamy 9 oddziałów klas I-III, na każdym piętrze szkoły uczą się trzy oddziały. Uczniowie nie mają ze sobą styczności. Mamy nadzieję, że szkoły pozostaną już otwarte dla uczniów klas I-III i bardzo liczymy na powrót do szkoły uczniów klas starszych” – komentuje Katarzyna Kula, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 9.

Według wytycznych MEN klasa uczniów powinna przebywać w jednej sali, by nie dochodziło do kontaktu między grupami dzieci. „Szkoły w miarę swoich możliwości wprowadzają dodatkowe środki ostrożności. W Szkole Podstawowej z oddziałami integracyjnymi nr 5 to na przykład przydzielenie klasom osobnych wejść szkolnych. Podzielone zostały także łazienki” – informuje jastrzębski magistrat. (źródło: UM Jastrzębie-Zdrój)

 1. Ten reżim sanitarny nie wystarczy, bo jest przecież nowa odmiana koronowirusa. Po co oni te szkoły otwarli w ogóle. Jeśli jednak już tak musi być, to powinni zaostrzyć środki ostrożności, bo inaczej wszyscy zginiemy. Dlatego niech w szkołach nakażą noszenie rękawiczek i gumowych kombinezonów oraz jakiegoś ochronnego obuwia, a jeśli nie ma, to niech wszyscy tymczasem chodzą w gumowcach. Również ulice dojazdowe powinny być kilka razy dziennie spryskiwane przez te duże ciężarówki. Po powrocie do domu, uczniowie powinni jeszcze chociaż przez kilka godzin nosić maseczki ochronne, tak żeby nie roznosić tej zarazy.

  1. Nie wiem czy piszesz poważnie czy jaja sobie robisz…
   Jeśli piszesz poważnie to… idź się lecz. Do psychiatry. I pomódl się o umiejętność analizy zjawisk.

   1. Spokojnie, oczywiście że to satyra. No bo skoro poważnie nie pomaga, to może tak trzeba z bezwiednymi istotami. Może one wtedy zaczną robić na przekór… Pomyśl nad tym to sem ja i nie wkurzaj się za bardzo to sem ja 😉

 2. Nie ma żadnej pandemii. To operacja ogólnoświatowa bogatych (tak, teoria spisku…), aby przejąć majątki klasy średniej, wytruć ile się da ludzi czipionkami i brakiem opieki, wycofać gotówkę i wprowadzić globalny zamordyzm (jak w chinach). Nie dla jaj pinokio mówił o misce ryżu…
  Dlategi wszystkie dzieci i młodzież powinni wrócić do szkół. Kto chce niech się szczepi i chodzi w kasku po ulicy… I wycofać należy te zabójcze obostrzenia. Ale wiem, że strachem najlepiej wprowadza się najgorsze nawet pomysły. Więc musiałaby się stać jakaś rewolucja w umysłach ludzi… ale jak ich odłączyć od tv i innych dużych łże-mediów?
  Ciekawą rzecz przeglądam: demokracjapryncypialna org.
  Jest to jakaś alternatywa do obecnego partyjnego szamba…

   1. Napiszaę ci bar… do kwadratu po raz kolejny to, czego przekaziory głównego ścieku nie podają (a potwierdzają lekarze niezależni od firm farmaceutycznych):
    nikt nie umarł “na covid”, tak jak nikt nie umiera na grypę. Prof. Kuna wspomniał o badaniach lekarza z Niemiec, który przeprowadził sekcje osób zmarłych “na covid”. Wszystkie te osoby miały nie stwierdzone inne choroby, głównie układu krążenia i oddechowego.
    Dotarło? Czy nadal wierzysz “autorytetom” sprzed kamer?

 3. Dzieci muszą siedzieć w domu, a rządzący robią co chcą. Niestety Polacy to jednak tępy naród, który nie grzeszy inteligencją

Twój wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Kancelaria Rachunkowa

Prowadzenie ksiąg rachunkowych,
podatkowej księgi przychodów i rozchodów,
ryczałtu ewidencjowanego,
usług kadrowych,
sporządzanie deklaracji,
weryfikacja dokumentów.

Czytaj więcej »

Geodezja

Sporządzenie mapy do celów projektowych,
aktualizacja mapy zasadniczej,
inwentaryzacja powykonawcza budynków i przyłączy,
wytyczenie budynków,
podział nieruchomości.

Czytaj więcej »
Przewiń do góry
Poprzedni
Następny