Najszybszy człowiek na Śląsku!

Łukasz Urbanek z trenerem Jakubem Staśkiewiczem

Łukasz Urbanek z TL Athletics Jastrzębie (dawniej KB MOSiR) zdobył dwa złote medale Mistrzostw Śląska Juniorów U18 w Lekkoatletyce, które odbyły się w Częstochowie. Podopieczny Jakuba Staśkiewicza okazał się najszybszy w sprintach na 100 m i 200 m!

W rywalizacji na 100 m Urbanek uzyskał w eliminacjach najlepszy czas na poziomie 11.33 s, który w wielkim finale poprawił o 0.14 s, zdecydowanie dystansując resztę stawki. Drugi na mecie Tomasz Zalewski z SMS Victoria Racibórz stracił do zawodnika z Kończyc Małych ponad ćwierć sekundy. Dodajmy, że rezultat 11.19 s to nowy rekord życiowy Łukasza Urbanka w tej konkurencji.

W zmaganiach na 200 m nasz lekkoatleta poszedł za ciosem, pewnie wygrywając z rekordem życiowym na poziomie22.69 s pierwszy z pięciu zaplanowanych biegów. Z uwagi na fakt, że uczestnicy pozostałych czterech biegów nawet nie zbliżyli się do rezultatu osiągniętego przez podopiecznego Jakuba Staśkiewicza, to właśnie Urbanek zgarnął drugie złoto.

Obok Łukasza Urbanka w Częstochowie rywalizowali także: Nikola Michalak (14.54 s na 100 m U18 kobiet, 29.75 s na 200 m U18 kobiet) i Dawid Wiśniewski (5.78 m w skoku w dal U18 mężczyzn).

Źródła: Facebook / TL Athletics Jastrzębie, Śląski ZLA >>>

Komentarze

Twój wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Najnowsze informacje

Zapowiedzi

Galerie zdjęć

Przewiń do góry
Poprzedni
Następny