Najwięcej szczepień w Jastrzębiu! “Dziękuję biskupom…”

fot. ŚUW Katowice

7 137 osób zaszczepiło się przeciw Covid-19 w ramach zorganizowanej przez wojewodę śląskiego Jarosława Wieczorka akcji #SzczepimySię w parafiach, która odbyła się w niedzielę, 15 sierpnia.

Dzięki temu wydarzeniu mieszkańcy mogli zaszczepić się przy swoich kościołach w prawie każdej ze 167 gmin naszego województwa. Wszystko odbywało się w prosty sposób, bez wcześniejszych zapisów czy rejestracji.

„Bardzo dziękuję biskupom, proboszczom, samorządowcom, strażakom z OSP, zespołom szczepiennym oraz wszystkim pozostałym osobom, które wspomogły akcję. To dzięki naszym wspólnym działaniom udało się zorganizować tak duże przedsięwzięcie i uzyskać taki wynik. Pamiętajmy, że tylko dzięki szczepieniom możemy uniknąć najgorszych skutków pandemii koronawirusa, dlatego chcemy być z punktami szczepień jak najbliżej mieszkańców regionu i cieszy nas każda kolejna zaszczepiona osoba” – podkreślał wojewoda śląski Jarosław Wieczorek.

W akcji wzięło udział prawie 150 kościołów z terenu województwa śląskiego. Poszczególne punkty szczepień zorganizowane były przy współpracy z duchowieństwem i samorządami, a niektóre, jak na przykład ten w Czerwionce-Leszczynach, Kaniowie czy Lublińcu, również przy wsparciu strażaków z OSP.

Najwięcej mieszkańców, bo aż 169, zaszczepiło się w ramach akcji w Jastrzębiu-Zdroju, a ponad 150 osób przyjęło szczepionkę przy kościołach w Bieruniu i Rudzie Śląskiej. (źródło: Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach)

    1. A jak się zaszczepię to nie będę roznosił “zarazy”???
      Bo nasi “bracia w wierze” jakoś mają z zaszczepionymi problem, zbieg okoliczności ???

    2. a ja nie wierzą wszytskim lekarzom bo wielu u mnie postawiło złą diagnozę i nie potrzebnie brałem leki więc dlaczego miałbym wierzyć im

  1. To skandal jest a nie sukces !!! W Jastrzębiu zaszczepiło się tylko 169 osób?! To jakiś żart?! No chyba, że to sukces duchowieństwa, a jeśli tak to już nie mam pytań.

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przewiń do góry
PSE
Trudny kompromis