Napad na byłego pracodawcę

Policjanci z jastrzębskiej komendy zostali poinformowani o wymuszeniu rozbójniczym, do jakiego doszło w naszym mieście. 29-letni jastrzębianin wraz ze swoimi wspólnikami zniszczył drzwi do mieszkania byłego pracodawcy, który mieszkał tam z żoną i dwójką małych dzieci. Sprawcy, grożąc mężczyźnie i jego rodzinie, zażądali od niego zapłaty 400 złotych rzekomego długu za wynagrodzenie. Mundurowi zatrzymali podejrzanych, gdy ci samochodem odjeżdżali już z miejsca napaści. Decyzją prokuratora 29-latek został objęty policyjnym dozorem oraz zakazem kontaktowania się i zbliżania do poszkodowanych. (źródło: KMP Jastrzębie-Zdrój)

 1. JSW to jest firma wypłaty na czas nawet wcześniej,a to wągiel płacą,a to barbórka wpadnie ,a to czternastka i wiele innych gratyfikacji i się niema co dziwić że tyle tu ludzi przyjedza za pracą i dobrą płacą i nie trza sie o nic wadzić tylko robić swoje i jest ok.

 2. Wszyscy macie rację. Jeden chce zarobić na słabych płacach podwładnym a inny chce zarobić tym że robi.
  Znam sporo właścicieli pseudo firm co kantują na wszystkim i wszystkich i tłumaczą że nie idzie wyżyć a co do czego to żonka wymieniana średnio co 3 lata auto co rok i wczasy 3 razy do roku. Za co za te ochłapy co zarabia?
  no i zapytaj “a fakturę za wykonanie dostanę? – człowieku jak faktura to jeszcze z 30% do ceny trza doliczyć”

  A z drugiej strony jak za 25zł/h zatrudniacie partacza i narzekacie to zatrudnijcie za 45zł/h fachowca wam się opłaci bo poprawek nie będzie.
  Tylko że jak gość się zna na robocie to nie pójdzie do was za te 45zł/h tylko sam ma swój interes. Bo znając życie wy i tak byście go okantowali na koniec.

  1. Powiadomić pip oraz urząd skarbowy oraz fundusz pracy, podać go do sądu, komornik , żonę i dzieci zabierze opieka. Pseudo pracodawcy ! Zrobić interes na czyimś garbie .

 3. Sam jestem pracodawca przychodza pracownicy robiac z siebie fachowców chca zarabiac po 25 zl na godzine mówiac ze sa samodzielni potem wychodzi szydło z worka i na koniec zostaje z poprawkami i zmarnowanym materiałem a jedyne co sie ma zgadzac to stawka a skoro ten pracodawca nie płacił to dlaczego 400zł co to za kwota za prace ludzie pomyślcie znaczy ze cos spieprzyl i nie dostał calości a nie wynagrodzenia albo przyszedł dwa dni porobił i wypłate chciał a jak nie dostal to afery robil bo na picie potrzeba miałem juz takich pracowników

  1. 25 zł zł za 1h i ty człowieku chcesz mieć dobrego pracownika ? Stróż w markecie zarabia więcej. Nie stać się na pracownika to zatrudniasz samych partaczy bo kto by tyle chciał zarabiać? 2 domy, Mercedes CLS, pewnie z 4 kochanki ale za.to ochłapy.komus dać.

  2. Uderz w stół a nożyce się otworzą, jak jest Pan uczciwym pracodawcom to nikt się Pana nie czepia ale fakty są takie że są wśród Was (prywaciarzy) złodzieje którzy swoim pracownikom nie płacą pomimo faktu dobrze wykonanej roboty . A tamten mógł pracownikowi być winnym 400zł bo być może mu płacił wypłatę na raty i ten się zwyczajnie wkur.ł i do niego pojechał żeby mu zapłacił- niestety ale w Jastrzębiu i nie tylko tu jest takich złodziei mnóstwo ale na szczęście kończą się dla nich dobre czasy,. A jeśli Pan uczciwie płacił, płaci i będzie płacił swoim pracownikom to życzę Panu I Panu podobnym jak najlepiej .

   1. Jak się nie podoba praca u prywaciarza, to zapraszam do państwowej pracy. Awans gwarantowany, dodatki, trzynastki, czternastki itp. Może wtedy docenicie inncyh.

 4. Długi trzeba płacić niezależnie od ilości posiadanych dzieci, nie masz pieniędzy nie zatrudniaj, potem wielka krzywda pracodawcy sie dzieje, powinni sprawdzić czy pracownik nie był podżegany przez pracodawcę, np; twierdzeniem że przelew już zrobił, ale od dłuższego czasu pracownik go nie otrzymał. Coraz więcej takich ,,cwaniaków” prowadzi działalność, ale do czasu.

  1. Masz Kolego 100% racji sam pracowałem u takiego złamasa i co miesiąc powtarzała się ta sama wymówka “przelewy już poszły” ,albo “jak to nie dostaliście jeszcze przelewów?, to niemożliwe na pewno komornik wam zajął wypłatę…” takiego gnoja to mi nie żal. I na pewno zaraz odezwą się tacy co nigdy niebyli zatrudnieni u takiego złodzieja i napiszą mi w odp na ten komentarz coś w stylu ” ja bym nie pracował u takiego”, “trzeba było się zwolnić” , “trzeba było go pozwać a nie mu grozić”, ale zapominają że jak by się człowiek zwolnił to już by nigdy nie zobaczył tej kasy , a gdyby mu wytoczył sprawę to i tak na pieniądze czekalibyśmy minimum 6miesięcy bo tyle trwają takie sprawy i jeszcze miałby czas na spłatę długu a odsetki są zabawnie śmieszne[ (dług x 13% / 365 dni) x ilość dni zwłoki ]= w przełożeniu na liczby (2000złx13%/365dni)x40dni = ok28,50 zł dodatku za 40 dni zwłoki od kwoty 2000zł , a za co tu żyć?

Twój wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Skup aut

Skup, złomowanie samochodów.
Gotówka i umowa od ręki.
Dojazd do klienta.
Wieloletnie doświadczenie i profesjonalizm.

Czytaj więcej »
Przewiń do góry
Poprzedni
Następny