7. Zagł. Sosnowiec6612-16
8. JKH GKS Jastrzębie7610-21
9. Podhale N. Targ7614-28

Naprzód gonili i… nie dogonili

Ekipa młodzików JKH GKS Jastrzębie rozpoczęła udział w rozgrywanym w Oświęcimiu turnieju finałowym Mistrzostw Polski w kategorii wiekowej 2005-2006 i młodszych od porażki z Naprzodem Janów. We wtorek podopieczni trenera Mariusza Bernackiego przegrali z tą ekipą 5:8 (1:2, 0:3, 4:3), zaliczając kapitalny powrót do gry w trzeciej tercji.

Dość powiedzieć, że jeszcze w 45. minucie jastrzębianie przegrywali z Naprzodem 1:5, a zaledwie siedem minut później na tablicy pojawił się wynik… 5:6. Ostatecznie jednak na finiszu lepsi okazali się janowianie. Po naszej stronie do bramki rywali trafili: dwukrotnie Wiktor Zając (niedawny król strzelców Mistrzostw Polski Żaków Starszych na Jastorze) oraz Kamil Fyda, Mikołaj Bielaczyc i Jakub Szcześniak.

W drugim wtorkowym meczu grupy A Sokoły Toruń rozbiły Legię Warszawa 7:0 (2:0, 1:0, 4:0). W środę podopieczni trenera Bernackiego zmierzą się z Legią, natomiast w czwartek – z Sokołami. W grupie B walczą natomiast Cracovia Kraków, Niedźwiadki Sanok, MOSM Tychy i Unia Oświęcim. Do półfinałów awansują dwie najlepsze drużyny.

Uzupełnijmy, iż młodzicy JKH GKS Jastrzębie zapewnili sobie udział w Mistrzostwach Polski w Oświęcimiu za sprawą wywalczenia brązowego medalu Mistrzostw Śląska, gdzie musieli uznać wyższość MOSM Tychy i… Naprzodu Janów.

Źródło: polskahokejliga.pl

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Rok założenia: 1952 (LZS Jastrzębianka), 1961 (Górnik Jastrzębie), 1993 (JKH Czarne)
Barwy: zielono-czarno-żółte
Adres: Lodowisko Jastor, al. Jana Pawła II 6a
Prezes: Kazimierz Szynal
Dyr. sport.: Leszek Laszkiewicz
Trener: Robert Kalaber (Svk)
Sztab: Rafał Bernacki (II trener), Jerzy Błaszczyk (kierownik drużyny), Remigiusz Masztakowski i Andrzej Józefowicz (asystenci ds. technicznych)