Narty poniosły ją w Słowenii!

Zuzanna Fujak z tatą Pawłem; fot. Facebook (arch.)
Zuzanna Fujak z tatą Pawłem podczas Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych

Zuzanna Fujak (NKS Trójwieś Beskidzka) ma za sobą drugi w karierze start w cyklu Alpen Cup. W miniony weekend urodzona w 2004 roku jastrzębska biegaczka narciarska rywalizowała w słynnej słoweńskiej Pokljuce, gdzie wystąpiła w zmaganiach juniorek (czyli zawodniczek nawet o trzy lata starszych) w trzech konkurencjach.

W piątek Fujak walczyła w sprincie na 1,2 km, notując w eliminacjach 33. czas przejazdu (2:38.00). Nie dał on niestety jastrzębiance awansu do finału, ale zarazem był czwartym wynikiem w roczniku 2004 oraz najlepszym wśród Polek. Triumf w tej rywalizacji odniosła Szwajcarka Siri Wigger (czas 2:27.23).

W sobotę nasza reprezentantka wzięła udział w biegu na 7,5 km techniką klasyczną. Tu zwyciężyła kolejna Szwajcarka Anja Weber (21:29.00), natomiast Fujak była 28. z rezultatem o dwie minuty i jedenaście sekund gorszym. Warto jednak odnotować, że w roczniku 2004 narciarka z Jastrzębia-Zdroju zajęła drugie miejsce, ustępując jedynie Czeszce Neli Pubalovej oraz wyprzedzając całą koalicję Słowenek oraz dwie pozostałe Polki.

W niedzielę Zuzanna Fujak na podsumowanie słoweńskiego startu uczestniczyła w biegu pościgowym na 10 km stylem dowolnym, zajmując 26. miejsce z wynikiem o trzy minuty i szesnaście sekund gorszym od wspomnianej wyżej Weber (51:20). W roczniku 2004 od naszej narciarki lepsza ponownie była tylko Pubalova.

Start jastrzębianki w Słowenii należy tym samym uznać za bardzo udane podsumowanie świetnej zimy, w trakcie której wywalczyła ona nie tylko garść złotych medali Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych, ale także zdobyła wicemistrzostwo kraju seniorek.

Źródło: fis-ski.com

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kalendarz Kibica

Przewiń do góry