7. Cracovia5615-20
8. Podhale N. Targ7614-28
9. JKH GKS Jastrzębie638-20

Nasi z Pasiem w pełnej krasie

Hokeiści JKH GKS Jastrzębie udanie zainaugurowali 2022 rok, pokonując we wtorkowy wieczór na Jastorze zawsze niewygodną Energę Toruń 3:1 (2:0, 0:1, 1:0). Choć rozmiary zwycięstwa na to nie wskazują, podopieczni Roberta Kalabera byli ekipą dominującą na tafli i pojedynek powinni byli rozstrzygnąć jeszcze przed drugą przerwą.

Wynik spotkania otworzył w 11. minucie wracający na Jastor po czesko-słowackich wojażach Dominik Paś. Rodowity jastrzębianin wykorzystał uderzenie z dystansu Mateusza Bryka (również wychowanka JKH GKS), dobijając gumę obok bezradnego Conrada Moldera. Rezultat podwyższył w 19. minucie Arturs Sevcenko, na raty pokonując Estończyka.

W drugiej tercji mistrzowie Polski znów mocno niepokoili golkipera gości, ale zamiast podwyższenia prowadzenia pozwolili rywalom na kontaktowe trafienie przy grze w… przewadze. Na szczęście w trzeciej części gry nasi hokeiści wykorzystali błąd defensywy Energii, a wyrok wspólnie wykonali Arkadiusz Kostek i Dominik Paś.

Dodajmy, że emocji w tym meczu nie brakowało również na niwie… zapasów, którymi uraczyli kibiców Łotysz Pavlovs i Rosjanin Szkodienko.

W Święto Trzech Króli jastrzębianie pojadą do Oświęcimia na mecz z liderem. To będzie prawdziwy test formy dla naszego zespołu.

4 stycznia 2022, Jastrzębie-Zdrój, 18:00
JKH GKS Jastrzębie – Energa Toruń 3:1 (2:0, 0:1, 1:0)
1:0 Paś (Bryk, Rac) 10:57 5/4
2:0 A. Sevcenko (E. Sevcenko, Pavlovs) 18:10
2:1 Kalinowski (Jaworski) 24:31 4/5
3:1 Paś (Kostek) 43:09 5/4

JKH GKS Jastrzębie: Nechvatal – Bryk, Górny, Kasperlik, Rac, Kalns – Kamienieu, E. Sevcenko, A. Sevcenko, Pavlovs, Razgals – Kostek, Bahalejsza, Urbanowicz, Paś, Pelaczyk – Gimiński, Płachetka, R. Nalewajka, Jarosz, Ł. Nalewajka

Wpisy na temat “Nasi z Pasiem w pełnej krasie”

1. Kibic JKH GKS Jastrzębie

Dużo dobrych akcji w wykonaniu naszej drużyny. Jest dobra technika, ciekawe zagrania i tylko z powodu mniejszej skuteczności jest tylko albo aż 3 miejsce. Zapowiada się ciekawy mecz w Oświęcimiu 6 stycznia.

2. Przez Święta pojedli, popili i zwyciężyli. Pierwsza tercja elegancka. Potem spuściliśmy z tonu. Skuteczność i gry w przewagach do poprawy. Dobra oprawa spotkania przygotowana przez cheerleaderki z Eksplozji.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Rok założenia: 1952 (LZS Jastrzębianka), 1961 (Górnik Jastrzębie), 1993 (JKH Czarne)
Barwy: zielono-czarno-żółte
Adres: Lodowisko Jastor, al. Jana Pawła II 6a
Prezes: Kazimierz Szynal
Dyr. sport.: Leszek Laszkiewicz
Trener: Robert Kalaber (Svk)
Sztab: Rafał Bernacki (II trener), Jerzy Błaszczyk (kierownik drużyny), Remigiusz Masztakowski i Andrzej Józefowicz (asystenci ds. technicznych)