Najlepsze technikum na 8, liceum na… 411 miejscu

fot. UM Jastrzębie-Zdrój

Poznaliśmy najlepsze licea ogólnokształcące i technika w Polsce. Zwycięzcy Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2022 to XIV LO im. Stanisława Staszica w Warszawie oraz Technikum Nowoczesnych Technologii im. Jana Pawła II w Kleszczowie. Dodajmy, że ranking został przygotowany przez „Perspektywy” już po raz dwudziesty czwarty.

A jak wypadły szkoły w Jastrzębiu-Zdroju?

Zacznijmy od liceów, a konkretnie IV LO (ZS nr 6), które uplasowało się na 45 miejscu w Rankingu Wojewódzkim Liceów 2022 – Śląskie i 411 miejscu w zestawieniu ogólnopolskim. Z kolei I LO z Oddziałami Dwujęzycznymi przypadło odpowiednio 54 i 483 miejsce. W zestawieniu znalazło się jeszcze miejsce dla NLO Mistrzostwa Sportowego „Jastrzębski Węgiel”101 i 947 miejsce. O pozostałych jastrzębskich „ogólniakach” ranking, obejmujący 1000 liceów z całej Polski, „wymownie” milczy.

Teraz kolej na technika i najwyższe, bo 1 miejsce Technikum nr 4 (ZS nr 6) w Rankingu Wojewódzkim Techników 2022 – Śląskie (8 miejsce w zestawieniu ogólnopolskim) oraz zaskakujące 12 miejsce Technikum TEB Edukacja (90 miejsce w zestawieniu ogólnopolskim). Stawkę zamyka Technikum nr 1 (ZS nr 2) – odpowiednio 59 i 393 miejsce.

Wpisy na temat “Najlepsze technikum na 8, liceum na… 411 miejscu”

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przewiń do góry
PSE
Trudny kompromis