Nasze w elicie śląskich rakiet

Trzy najstarsze siostry Ratajczyk z trenerem Zdzisławem Felskim (fot. JKTS Jastrzębie)

W miniony weekend w Łaziskach Górnych rozegrane zostały pierwsze tegoroczne edycje Otwartych Wojewódzkich Turniejów Kadetów (roczniki 2007 i młodsze) i Żaków (roczniki 2010 i młodsze). W zmaganiach najmłodszych “rakiet” w naszym województwie wystąpiło pięć reprezentantek JKTS Jastrzębie, spośród których najlepiej spisała się Aleksandra Ratajczyk. Jedna z… czterech tenisowych sióstr ekipy z Omegi wywalczyła brązowy medal wśród żaczek.

W drodze do brązu Aleksandra Ratajczyk pokonała trzy rywalki, w tym w starciu o najniższy stopień podium Karolinę Herok (Cukrownik Chybie). W zmaganiach żaczek sposób na jastrzębiankę znalazła tylko częstochowianka Ewa Bugała, która zwyciężyła naszą pingpongistkę w półfinale turnieju głównego.

Nieźle spisała się także Nadine Brachaczek, która w mocno obsadzonym turnieju kadetek dotarła do ćwierćfinału turnieju głównego, gdzie musiała uznać wyższość późniejszej srebrnej medalistki Aleksandry Gołębiewskiej (Skarbek Tarnowskie Góry). Porażka spowodowała, że jastrzębiance pozostała walka o piątą lokatę, którą ostatecznie zdobyła po pokonaniu dwóch przeciwniczek “z drugiej strony” drabinki turniejowej.

Obok wymienionych zawodniczek w Łaziskach Górnych zagrały też: Nikola Ratajczyk (kadetki – 13-16. miejsce), Kamila Ratajczyk (kadetki – 25-32. miejsce) i Milena Ratajczyk (żaczki – 9-12. miejsce). Dodajmy, że Aleksandra Ratajczyk wystąpiła również wśród starszych kadetek, zajmując 25-32. lokatę.

Źródło: Śląski ZTS.