Nautilus odbudowuje potęgę

Fot. KS Nautilus


W miniony weekend w Chodzieży rozegrana została pierwsza runda Klubowego Pucharu Polski w pływaniu w płetwach. Po dłuższej przerwie blisko czołówki tych zmagań pojawili się reprezentanci KS Nautilus, którzy w klasyfikacji drużynowej punktowej wywalczyli czwarte miejsce, zaś w medalowej – szóste. Podopieczni Krzysztofa Radomskiego i Sławomira Sędłaka zdobyli 23 medale, w tym pięć złotych. Co warte podkreślenia, cztery krążki to dzieło sztafet.

Klasą dla siebie okazał się Andrzej Bukowski, który w rywalizacji kategorii wiekowej D wywalczył trzy złota na dystansach 50 m, 100 m i 400 m po powierzchni. Pozostałe dwa złota zdobyły Weronika Rybak (kat. E; 25 m pw) i Ewa Łęcka (kat. E; 50 m pp). Dodajmy, że Bukowski i Łęcka dołożyli do dorobku Nautilusa po jednym indywidualnym srebrze.

Pozostałe szesnaście krążków to indywidualne dzieła: Kacpra Potrząsaj (dwa srebra i dwa brązy), klubowej legendy Amelii Pisarczyk (dwa srebra i brąz), Antoniny Gruner (srebro), Sonii Kiliszewskiej (dwa brązy), Mileny Magierek (brąz), Mikołaja Gotowalskiego (brąz) oraz czterech sztafet. Srebrna okazała się ekipa mieszana 4×50 bi-fins juniorów w składzie Anna Majzel, Weronika Rybak, Kacper Potrząsaj i Andrzej Bukowski, zaś brązowe medale dołożyły panie 4×50 po powierzchni (Sonia Kiliszewska, Aleksandra Kowalska, Alicja Rodziewicz, Amelia Pisarczyk) i dwie sztafety mieszane juniorów 4×50 bi-fins (Natalia Cabała, Milena Magierek, Bartosz Grad, Mikołaj Sędłak) oraz 4×50 po powierzchni (Natalia Cabała, Milena Magierek, Kacper Potrząsaj, Andrzej Bukowski).

Klasyfikację medalową wygrał Delfinek Chodzież przed Piorunem Gołdap i Mantą Kościerzyna. Gospodarze okazali się najlepsi także w klasyfikacji punktowej (28,2 tys. pkt.), wyprzedzając Mantę Kościerzyna (21 tys. pkt.), Lagunę Toruń (19,3 tys. pkt.) oraz jastrzębski Nautilus (17,9 tys. pkt.). Dodajmy, że w pokonanym polu nasi pływacy pozostawili osiem klubów, w tym m.in. wicemistrzów klasyfikacji medalowej z Gołdapi.

Warto odnotować, że ekipa Nautilusa ruszyła do walki w niemal trzydziestoosobowym składzie. To wprost sugeruje, że drużyna legendarnego „Pana Płetwy” wraca do walki o najwyższe cele.

Źródło: Livetiming.pl

Wpisy na temat “Nautilus odbudowuje potęgę”

  1. 😉 pozdrowienia dla pana Krzysztofa Radomskiego 😎 kaska pozdrawia i mam nadzieje ze Nautilus pokaże ze jest potęga na świecie i nie tylko 📱

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kalendarz Kibica

Przewiń do góry