Nautilus powraca z przytupem

J. Pelaczyk i Z. Rzepka (fot. Nautilus)

W miniony weekend w Gliwicach odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów i Seniorów w pływaniu w płetwach. Była to jedna z pierwszych “normalnych” imprez w tej dyscyplinie od dłuższego czasu (Puchar Polski rozgrywano “korespondencyjnie”), a zatem tym bardziej cieszy tuzin medali, który przywiozła z tych zawodów ekipa jastrzębskiego Nautilusa.

Cztery złote, cztery srebrne i cztery brązowe medale dały podopiecznym Krzysztofa Radomskiego, Sławomira Sędłaka i Klaudii Gorys dziewiąte miejsce w klasyfikacji medalowej, jednak tym razem miejsca na podium nie były tak istotne, jak sama możliwość udziału w zawodach tej rangi.

Z naszej ekipy najlepiej spisała się Zuzanna Rzepka, a zatem można powiedzieć, iż to jedno… nie zmienia się nawet mimo tzw. pandemii. Uczestniczka mistrzostw świata wypływała dwa złota w konkurencjach 100 m po powierzchni open (42.12 s) i 100 m pod wodą open (40.57 s), w pierwszej z nich dystansując m.in. utytułowane siostry Małachowskie z Delfinka Chodzież. Pozostałe dwa złota dla Nautilusa zdobyli Jakub Pelaczyk (50 m bi-fins juniorów 2003-04; czas 21.18 s) oraz Hubert Dyrszka (100 m pod wodą open; czas 39.68 s).

Dodajmy, że złoci medaliści zapunktowali także w innych konkurencjach, dokładając do dorobku Nautilusa dwa srebra (Dyrszka i Pelaczyk po jednym) oraz dwa brązy (oba były dziełem Rzepki).

Pozostałe srebra dla jastrzębskich płetw wywalczyli: Sonia Kiliszewska oraz członkowie sztafety mieszanej open (Zuzanna Rzepka, Amelia Pisarczyk, Adrian Michalak, Hubert Dyrszka), zaś dwoma brązami dorobek Nautilusa zamknęły Martyna Kwapisz i Jagoda Milbrant.

Dodajmy, że w Gliwicach Nautilus reprezentowany był przez dwudziestu dwóch zawodników. W sumie w Mistrzostwach Polski Juniorów i Seniorów walczyło niemal stu pięćdziesięciu pływaków z jedenastu klubów.

Źródła: Facebook / KS Nautilus, livetiming.pl

Komentarze

Twój wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Najnowsze informacje

Zapowiedzi

Galerie zdjęć

Przewiń do góry
Poprzedni
Następny