“Nawet dwukrotnie wyższe koszty ogrzewania”

Jak zauważa radny Szymon Klimczak, miejska spółka JTBS „Daszek” Sp. z o.o. jest właścicielem i zarządcą mieszkalnych budynków wielorodzinnych, które są przeznaczone na wynajem. Jednak, o czym przekonuje w swojej interpelacji, użytkowanie wspomnianych lokalów pozostawia czasem wiele do życzenia.

fot. UM Jastrzębie-Zdrój (archiwum)

„Najbardziej rażącymi przykładami są źle wyregulowana wentylacja kominowa i okienna mieszkania skutkująca podwyższonymi (nawet dwukrotnie) kosztami ogrzewania, nie mówiąc już o utracie komfortu. Problem zdiagnozowali i potwierdzili nawet kominiarze, którzy powiedzieli, że sprawa powinna być natychmiast rozwiązana. Tymczasem ciągnie się to zdecydowanie za długo, powodując ogromne, ale uzasadnione wzburzenie mieszkańców. Podobnie ma się sprawa z rozchodzącymi się panelami i drewnianymi schodami w nowych mieszkaniach oraz porysowanymi oknami” – wylicza miejski rajca.

„Oczywiście, zdarzają się przypadki, że usunięcie usterki nie jest możliwe w krótkim czasie, bezzwłocznie. Konieczność przeprowadzenia procedury wyłonienia wykonawcy, złożoność techniczna powstałej usterki, konieczność zaangażowania specjalistycznych ekip oraz sprzętu, brak dostępu do miejsca wystąpienia usterki czy też konieczność zamówienia do wymiany, zabudowy materiałów, urządzeń lub części zamiennych, do których dostępność na rynku jest ograniczona, są czynnikami, mogącymi opóźnić jej usunięcie” – wyjaśnia między innymi wiceprezydent Roman Foksowicz.

A co – może skupmy się na jednym z wątków – z porysowanymi szybami? „Spółka jest w posiadaniu protokołów odbioru mieszkań przez najemców. Niestety, żaden z nich nie zgłosił problemu porysowanych szyb czy parapetów na etapie przejmowania mieszkania. Tego typu zgłoszenia następowały po pewnym czasie użytkowania mieszkań przez najemców, co za tym idzie, udowodnienie winy za ten stan rzeczy wykonawcy jest niemożliwe” – pada w odpowiedzi.

  1. Radny musi zaistnieć! Musi pokazać jak się stara. A może rzeczywiście ktoś się poskarżył i już gotowy materiał na interpelację.

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przewiń do góry
radiator
Idzie zima. Czy przetrwamy i wystarczy nam pieniędzy?