Nie będzie kolei przez szkody górnicze

Centralny Port Komunikacyjny Sp. z o.o. wystosował pismo do wójta gminy Pawłowice Franciszka Dziendziela, w którym informuje o decyzjach odnośnie przebiegu linii kolejowej na odcinku Katowice-Jastrzębie-Zdrój-granica RP-Ostrawa. Po uwzględnieniu uwag zgłoszonych przez gminę, a dotyczących ograniczeń związanych ze szkodami górniczymi i ich wpływem na projektowaną infrastrukturę kolejową, zdecydowano, że warianty trasy przebiegające przez gminę Pawłowice nie będą brane pod uwagę w dalszych pracach analitycznych.

„Występujące na naszym terenie szkody górnicze wskazano jako bezpośredni czynnik determinujący brak możliwości bezpiecznego poprowadzenia linii kolejowej” – czytamy na stronie Urzędu Gminy w Pawłowicach. (źródło: UG Pawłowice)

 1. Nie masz racji żeby pojechać pociągiem z sąsiednich miejscowości gdziekolwiek jak się tam dostać jak komunikacja miejska nie jest dostosowana do rozkładu pociągów. Przyjedź pociągiem o godz. 1 w nocy do Wodzisławia czy Zebrzydowic musisz się prosić aby ktoś po Ciebie wyjechał, bo mieszkasz na wsi, w której mieszka prawie 90 tys. mieszkańców.

 2. A dajcie już spokój z tą koleją w Jastrzębiu…przecież od początku wiadomo było że to nierealne !!! Wystarczy nam kolej po sąsiedzku jeśli ktoś planuje gdzieś jechać w Polskę lub nawet za granice…przecież do Zebrzydowic czy Wodzisławia rzut kamieniem ok. 9-10 km !!! więc w czym problem? u nas i tak by pociągi świeciły pustkami tak jak pod koniec ich jazdy z Jastrzębia!!!

  1. SEBOC – A co ma mural z gornikami i to że mieszkancy placa rachunki Spolki do sprawy kolei w Jastrzębiu? (Pismo oryginalne). Ecik – 100 % racji.

   1. Ma to, ze gornictwo od lat przyczynia sie do upadku miasta. Urzednicy powinni JSW doic poki istnieje i zmuszac do zaplaty za szkody.
    Przez gornictwo nie ma w miescie nic innego. Nikt nie przyjdzie inwestowac w zagrozonych szkodami terenach.
    Zamiast poprawic jakosc zycia mieszkancow, miasto pieniedzmi mieszkancow naprawia gornicze szkody (jak wiadukt na Pilsudskiego czy w Bziu).
    Za te pieniadze moznaby wyposazyc szkoly czy zbudowyc baseny dla ludzi.

    Obecnie jest taka sytuacja, ze JSW przynioslaby mniej strat nie wydobywajac wegla.

Twój wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Geodezja

Sporządzenie mapy do celów projektowych, aktualizacja mapy zasadniczej, inwentaryzacja powykonawcza budynków, przyłączy, wytyczenie budynków, podział nieruchomości.

Czytaj więcej »
Przewiń do góry
Poprzedni
Następny