“Nie chcemy zwalniać pracowników”

Czy więcej inwestycji jest realizowanych w centrum miasta, czy na jego obrzeżach, w sołectwach? Prezydent Anna Hetman nie pozostawia większych wątpliwości w tej delikatnej materii.

fot. UM Jastrzębie-Zdrój

„Jedna z największych inwestycji minionego roku, czyli modernizacja Szkoły Podstawowej nr 17, jest w Ruptawie. Druga – Szkoła Podstawowa nr 18 – na osiedlu 1000-lecia. Modernizacja Szkoły Podstawowej nr 1 wraz z budową nowej siedziby przedszkola czy też nowa remiza OSP to Jastrzębie Górne. Zaś Zespół Szkół nr 5 to Zdrój. Żadna nie dotyczy centrum. Żelazny Szlak Rowerowy przebiega i przez Moszczenicę, i Ruptawę, jest inwestycją, która służy całemu miastu” – podkreśla.

„Priorytetem jest to, żeby zaspokoić potrzeby większej ilości mieszkańców. Musimy wybierać. Nie mamy takiego komfortu realizacji każdego pomysłu. Bardzo dużo pieniędzy przeznaczamy na oświatę, bieżące utrzymanie” – dodaje pani prezydent.

„W tym roku wydatki bieżące w budżecie będą o 80 procent niższe. Dotyka to wszystkich placówek, jednostek organizacyjnych miasta i samego urzędu. Było to konieczne dlatego, że jak wcześniej wspomniałam, nie chcieliśmy ciąć środków na inwestycje, przy jednoczesnym zachowaniu wszystkich stanowisk pracy. Nie chcemy zwalniać pracowników, by mogli mieć bezpieczne zatrudnienie, bo większość ludzi pochodzi z naszego miasta. A my nie chcemy zwiększać poziomu bezrobocia na terenie miasta” – pada na koniec. (źródło: UM Jastrzębie-Zdrój)

 1. “Priorytetem jest to, żeby zaspokoić potrzeby większej ilości mieszkańców”

  Wiekszosc pracownikow UM obarcza sie zadaniami nawzajem. Pompuja pare w gwizdek i mieszkancy absolutnie z tego nic nie maja. Natworzono bzdurnych wydzialow i spolek, ktore zaczely sie dublowac.
  Poza tym ilosc mieszkancow systematycznie sie zmniejsza, ilosc pracownikow rosnie.

  1. Ten rok to kolejny problem póki pani hetman nie przestanie szastać pieniędzmi na głupoty na prawo i lewo to w Jastrzębiu nie będzie dobrze klaby se robi kwiatki sądzi kamienie za kilkanaście tys.kupuje na skrzyżowaniu koło laguny ławeczki stawia za 1500 jedna. Przecież ona w biały dzień kroi grubą kasę.ha na jeśli odejdzie ze stanowiska ma to gdzieś ciepła posadzka nauczycielki załatwiona.nie nadaje się na te stanowisko i tyle

 2. Przy tych modernizacjach w porywach robiło po kilkanaście osób na raz a w większości nie przekraczało zatrudnienie na poziomie 6 osób.
  I następna sprawa ” w centrum czy na obrzeżach” Proszę niech włodarze ściśle na mapie miasta zaznaczą gdzie mamy to “centrum?

  Ktoś pisał “kto głosował na hetnmankę” Wszyscy ci co mieli dość rządów nauczyciela janeckiego i wiecznego wywyższania bzia. Zobaczcie kiedy powstały kurniki. To była zemsta za przegrane wybory.

 3. Teraz jastrzębianie narzekają ,po co ta kobietę wybrano widać było w poprzedniej kadencji że nie stara się o rozwój miasta i nie pochodzi z Jastrzębia ,dopiero zaczął się nowy rok a ona narzeka na braki w budżecie ale sztuczne kwiatki na przystankach posadzi i zrobi plaże na szóstce .Tak myślą ludzie Trzaskoskiego i nowego lidera zakonnika Hołownia głosujecie na nich to przyszłość Polski .

 4. Tylko ze jastrzębianie się chyba nie nadają do żadnej pracy ponieważ pracują w UM sami z obcych wiosek nawet kopalnia przyjmuje swd i sci tyle w temacie

  1. Jedna z najbardziej prymitywnych form zarządzania:straszenie zwolnieniem,brak budżetu na rozwój, zwalanie winy na kogo????no wiadomo na innych,próby rozmywania odpowiedzialności za zaistniałą sytuacj,kreowanie się ofiarę i wymuszanie zrozumienie swojej fatalnej postawy.
   Tak wygląda słabego menadżera.

   A tak dobry menadżer zarządza:zrobię wszystko aby nikogo nie zwolnić,musimy być razem mimo przeciwności, należy tak budżet zarządzać aby na wszystko starczyło itp itd.
   Nie zostawimy nikogo i niczego bez wsparcia…

   1. Dobry menager czasem właśnie musi zwolnić,a by ratować swoje przedsiębiorstwo tylko kiepski trzyma ludzi aby firma utonęła. Czasem trzeba zwolnić, aby ratować. Co ty możesz wiedzieć o zarządzaniu

  2. ty Tom załóż se pieluchę bo już się nieźle posrałeś tak jak ty nie nadajesz się do niczego poza zrobieniem kupki rano

 5. Z naszą panią prezydent wszystko jest na odwrót z komunikacją ,inwestorami, strefą ekonomiczną tak i urzędnikami pani prezydent czas do Hołowni

 6. heniek od spodenek

  Te w Urzędzie pracownice mają mężów górników dobrze zarabiajacych to mają z czego żyć a redukcja powinna być zrobiona bo wiadomo za dużo jest pracowników biurowych tak jak u nas na kopalni tych gryzipiórków jak psów a wiele z nich mało co robi

 7. …”bo większość ludzi pochodzi z naszego miasta”…
  Superrrr. Większość, tzn 51%? A reszta w UM to obcy ktorym nie zależy na rozwoju Jastrzębia.
  W innych miastach, to WSZYSCY pracownicy są mieszkańcami danego miasta, dlatego się rozwijają.

Twój wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Skup aut

Skup, złomowanie samochodów.
Gotówka i umowa od ręki.
Dojazd do klienta.
Wieloletnie doświadczenie i profesjonalizm.

Czytaj więcej »
Przewiń do góry
Poprzedni
Następny