“Nie” dla podwyżek cen węgla

Śląsko-dąbrowska „Solidarność” oraz Zakładowa Organizacja Koordynacyjna NSZZ „S” Polskiej Grupy Górniczej sprzeciwiają się podwyżkom cen węgla opałowego dla odbiorców indywidualnych. W wystąpieniu skierowanym do zarządu spółki związkowcy wskazali, że sprzedaż surowca gospodarstwom domowym jest ostatnim miejscem, gdzie PGG powinna szukać dodatkowych przychodów.

fot. pixabay

„Jednoznacznie negatywnie oceniamy fakt, że cena węgla opałowego oferowanego przez PGG klientom indywidualnym wzrosła dwa razy w ciągu niespełna miesiąca. Podwyżki cen uderzyły w dużej mierze w wieloletnich, lojalnych klientów PGG. Należy również wskazać, że znaczna cześć osób ogrzewających swoje domy węglem należy do grupy najgorzej sytuowanych gospodarstw domowych” – czytamy w piśmie podpisanym przez Dominika Kolorza, szefa śląsko-dąbrowskiej „Solidarności” oraz Bogusława Hutka, przewodniczącego związku w PGG.

Związkowcy wskazali, że Polska coraz dotkliwiej odczuwa skutki kryzysu energetycznego wywołanego przez celowe działanie Federacji Rosyjskiej, ale również przez szkodliwą politykę klimatyczno-energetyczną Unii Europejskiej.

„Bezpieczeństwo energetyczne naszego kraju stoi przed wyzwaniami największymi od dziesięcioleci. Dla przeciętnej polskiej rodziny to bezpieczeństwo oznacza nie tylko stabilne dostawy energii elektrycznej po akceptowalnej cenie, ale również możliwość ogrzania własnego domu” – czytamy w dokumencie. (źródło: NSZZ „Solidarność” Region Śląsko-Dąbrowski)

Wpisy na temat ““Nie” dla podwyżek cen węgla”

  1. Odczepcie się wreszcie od tej UE.
    Obrońcy uciśnionych. W ciepłych gabinetach z sekretarkami, samochodami służbowymi , z dużą pensją. Im będzie na pewno źle ?
    Zaczynacie dopiero po latach mówić ludzkim głosem. A gdzie byliście do tej pory ?

    1. Kolejny zaczadzony niePOkalaną unią eurogejską i ich tzw. wartościami, czyli 56 płci+ tęczowi wynaturzeńcy + POntonowi inżynierowie, lekarze i prawnicy, czyli tak naprawdę, islamscy analfabeci, gwałciciele i dilerzy narkotyków w jednym.

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przewiń do góry
PSE
Trudny kompromis