“Nie możemy mówić o likwidacji szkoły…”

Czy Zespołowi Szkół Handlowych grozi likwidacja? Włodarze miasta zdecydowanie polemizują z tak postawioną tezą. „Nie możemy mówić o zamiarze likwidacji szkoły, a o zamiarze likwidacji Technikum nr 3 wchodzącego w skład ZSH” – podkreśla prezydent Anna Hetman. Jak jest naprawdę?

fot. pixabay

„24 czerwca 2021 roku na sesji Rady Miasta został przedłożony projekt uchwały o zamiarze likwidacji Technikum nr 3 wchodzącego w skład Zespołu Szkół Handlowych w Jastrzębiu-Zdroju i zamiarze przeniesienia kształcenia w zawodach (technik organizacji turystyki, technik reklamy, technik handlowiec) w Technikum nr 3 w Zespole Szkół Handlowych do Technikum nr 1 w Zespole Szkół nr 2 im. W. Korfantego (…) W związku z powyższym, nie możemy mówić o zamiarze likwidacji Zespołu Szkół Handlowych, a o zamiarze likwidacji Technikum nr 3 wchodzącego w skład Zespołu Szkół Handlowych” – zauważa prezydent Anna Hetman.

„Postępowanie rekrutacyjne na rok szkolny 2021/2022 nadal trwa. W chwili obecnej zarejestrowanych osób z I preferencji do technikum jest 7, a z II – 13 (…) Na dzień dzisiejszy nie ma wystarczającej liczby chętnych, aby można było utworzyć jeden oddział klasy pierwszej technikum, nawet dwuzawodowy” – pada między innymi w argumentacji.

Obecnie w Technikum nr 3 przez mianowanie zatrudnionych jest 13 nauczycieli. Obsługa i sekretariat to kolejne 5 osób. Po przeanalizowaniu sytuacji stwierdzono, że w następnym roku szkolnym 7 nauczycieli ma możliwość zatrudnienia w innych placówkach oświatowych na terenie miasta. Jeden nauczyciel nabywa prawa emerytalne. Pozostaje 5 nauczycieli w niepewnej sytuacji zawodowej” – czytamy w odpowiedzi na interpelację radnego Mirosława Kolba.

  1. Ile szkół jeszcze zlikwiduje ,zlikwidowana szkoła podstawowa nr 7 na ul. Kaszubskiej teraz likwidacja technikum na ul ,wielkopolskiej ,szkoła podstawowa nr 9 na ul wielkopolskiej wstyd jakie ta szkoła ma boisko .

  2. baranie z bunkra itp podbne młoty

    W dzisiejszych czasach każdy cche konczyć studia i myśli o pracy za biureczkiem z kawusią na stole a fizycznie czy po lini technicznej leniom śmierdzącym nie chce się nikomu dzis pracować.Co ma prezydent miasta tłuki do tego że same siuski roszczeniowo pretensjonalne się urodziły które się uczciwą pracą nie chcą splamić ?

  3. Anna z Bunkra.

    Ona z nimi wszystko zniszczyła w tym mieście.Ups przepraszam usypała góre śmieci w centrum ale i ją ktoś jej spalił.

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przewiń do góry
PSE
Trudny kompromis