Nie płacą alimentów? Jest nowy program!

fot. ZK Jastrzębie-Zdrój

Międzynarodowa konferencja „Fatherhood in Prison Setting: Boundaries and Opportunities” zorganizowana została przez Wileński Uniwersytet Nauk Stosowanych w dniach 21-22 października.

Kadra Zakładu Karnego w Jastrzębiu-Zdroju w wystąpieniu „Planned Parenthood: Corrective Progamme Oriented at Integration of Families” zaprezentowała rozwiązania stosowane przez Służbę Więzienną oraz przybliżała rozwiązania znajdujące zastosowanie w polskim systemie penitencjarnym.

Omówiony został również realizowany w Zakładzie Karnym w Jastrzębiu-Zdroju program resocjalizacyjny „Kochaj nie odrzucaj”, przeznaczony dla mężczyzn skazanych za niewywiązywanie się z płatności alimentacyjnych. Udział w programie ma na celu przygotowanie osadzonych do pełnienia ról rodzicielskich i tym samym poprawę jakości ich relacji z dziećmi. Ma również uwrażliwiać na kwestie związane z niepełnosprawnością. Program składa się z dwóch części: teoretycznej oraz praktycznej, która odbywa się na terenie ośrodka rehabilitacyjnego.

Spotkanie, mimo realizowania go za pośrednictwem wideokonferencji, pozwoliło nie tylko na zaprezentowanie własnych rozwiązań, ale przede wszystkim stanowiło okazję do poznania programów realizowanych w europejskich systemach penitencjarnych. (źródło: ZK Jastrzębie-Zdrój)

Wpisy na temat “Nie płacą alimentów? Jest nowy program!”

Twój wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Skup aut

Skup, złomowanie samochodów.
Gotówka i umowa od ręki.
Dojazd do klienta.
Wieloletnie doświadczenie i profesjonalizm.

Czytaj więcej »
Przewiń do góry
Poprzedni
Następny