Nie przestają chwalić Żelaznego Szlaku

Jastrzębie-Zdrój w tegorocznej, dwunastej edycji konkursu „Marka – Śląskie” zostało docenione dwukrotnie. Decyzją kapituły konkursowej w kategorii Turystyka i Rekreacja nominowany został Żelazny Szlak Rowerowy, zaś w kategorii Sport – Jastrzębski Klub Hokejowy GKS Jastrzębie.

fot. archiwum

„Żelazny” konkuruje między innymi z Nitowaną Wieżą Ciśnień w Będzinie-Grodźcu, Zamkiem Piastowskim w Raciborzu, Mariną Gliwice czy Rodzinnym Parkiem Rozrywki „Trzy Wzgórza” w Wodzisławiu Śląskim.

„Marka – Śląskie” to prestiżowa nagroda i podziękowanie za znaczący wkład w rozwój województwa śląskiego i tworzenia rozpoznawalnej marki Śląska. Nagrody przyznawane są w trzynastu kategoriach: gospodarka, nauka, kultura, dziedzictwo kulturowe regionu, sport, turystyka i rekreacja, produkt, usługa, zdrowie, organizacje pozarządowe, społeczna odpowiedzialność biznesu, media i osobowość roku.

Wyniki konkursu poznamy 4 września 2021 roku podczas XXVII Gali Regionalnej Izby Przemysłowo-Handlowej w Gliwicach. (źródło: UM Jastrzębie-Zdrój)

 1. Super ten Żelazny Szlak ale on inwestorów z nowymi miejscami pracy nie da.
  “Kulturę już mamy” teraz ROBOTĘ I CHLEBA NAM TRZEBA I INWESTYCJE JAK W CZYŻOWICACH EKO OKNA NA 1TYŚ PRACOWNIKÓW ALBO W GORZYCZKACH AMAZON NA 4TYŚ MIEJSC PRACY.

 2. A teraz kochane zgredki porzućcie na chwilę swoje malkontenctwo, wieczne niezadowolenie, krytykanctwo, głupie komentarze i ciągłe negowanie wszystkiego co się dzieje w Jastrzębiu-Zdroju.
  W końcu wydaje mi się, że piszą tu głównie mieszkańcy tego miasta? Czyż nie?
  Jeżeli tak, to wykażcie się CHOĆBY RAZ taką małą, maleńką dozą lokalnego patriotyzmu…
  Potem możecie dalej pluć na wszystko, bo to tak fajnie jak się pisze: “nudny”, “po co komu”, “tylko czekać na tragedię”, “a co rodzice na to”… itp.
  Wyzwanie:
  Czy pozwolicie, Trole kochane, żeby w jakimkolwiek (głupim, czy nie głupim) konkursie wygrał z Jastrzębiem jakiś spichlerz w Haźlachu, czy pałac w Bytomiu (do którego i tak na 99,99% nikt z Was nie pojedzie…)?
  Naprawdę jest Wam to wszystko jedno? Zmobilizujcie swoich podobnych Wam znajomych, Troli, rodzinę… Niech zagłosują na Żelazny Szlak Rowerowy… W końcu to u Nas! Nasze, lokalne. A niech inne gamonie nam zazdroszczą. Obojętnie, co z tego będziemy mieli, jakaś kasa, splendor, czy tylko uścisk dłoni Prezesa! Pogońmy innych… No!!! Nie dajcie się więcej przekonywać! Trochę lokalnego nacjonalizmu tez nie zaszkodzi, a może ktoś jeszcze się o tym dowie, i powie: Kurde, oni to w Jastrzębiu mają, a u nas w Bytomiu, Haźlachu, Wodzisławiu jak zawsze gó..o się robi… Nie będzie Wam choć trochu miło pod tym serduszkiem, które gdzieś tam się kołacze, że choć TROCHĘ jesteśmy górą? Trochę lepsi? Nawet jeśli (wg. Was) to nie do końca prawda…

   1. Nie, to nie będzie zakłamywanie rzeczywistości! Ja akurat jestem tym (może zbyt idealistycznie) lokalnym patriotą. Przeczytaj mój tekst ze zrozumieniem. Wkurza mnie malkontenctwo piszących w tym serwisie: wszystko jest złe… Nie! nie musi Ci się wszystko podobać! Nie musisz być zwolennikiem PISu, PO, Konfederacji, tak samo jak nie musisz być zwolennikiem mięsa, weganem, jajek na twardo/miękko, czy wyznawcą latającego smoka spagetti. Tak jak ja, czy ktoś inny, który coś promuje i prosi o wsparcie projektu. Mieszkasz tu, to promuj siebie i swoje miejsce. Jeśli Ci się tu AŻ tak nie podoba – sorry, droga wolna… Ale automatycznie nie publikuj w tym serwisie. Ja akurat jestem stąd, tu mi się podoba, widzę na przełomie lat rozwój (obojętnie, czy w Żorach, czy Gliwicach jest większy). Widzę różnicę w sposobie i jakości życia tutaj, u nas, w J-biu. Może dlatego, że trochę już widziałem. Wy też, Ci młodzi, nastoletni, będziecie mieli możliwość szerszej oceny za ileś tam lat. Zobaczcie kroniki i historię Jastrzębia. A jeśli się ze mną nie zgadzacie, a macie już “bliżej, jak dalej” – to co tu dalej robicie w takim razie? Jeśli mi się coś nie podoba – to próbuję to zmienić, czyż nie? Jaki problem zmienić miasto? Nawet mając pracę na kopalni w J-biu, czy innym zakładzie pracy. Do tutejszych zakładów ludzie dojeżdżają z Rybnika, Wodzisławia, od strony Wisły, więc można… Dlaczego Twin Peaks w Żorach, czy Energylandia ma tylu odwiedzających i jest tak znana? Czy ktoś by wiedział o Energylandii gdzieś tam, na “zadupiu”, gdyby nie reklama? Zareklamuj nasz Szlak rowerowy, przyjadą, zobaczą więcej, coś się spodoba, zostawią trochę kasy w lokalnym sklepie, straganie… Tak, śmieci też, ale to nasz nieodłączny towarzysz… Od nas, naszego poczucia estetyki (już nie będę wkładał tu ekologii czy wychowania) zależy czy idąc na spacer widzisz kwiaty, czy pety i butelki po małpce Starowiejskiej wiśniowej (brrr, jak można pić takie g…o). A jak Ci przeszkadza, to weź worek i posprzątaj trochę w lesie czy na szlaku. To nie boli, a zobaczysz jak się będziesz lepiej czuł… Taki lepszy, spełniony, no i choć trochę środowisko skorzysta…

  1. Piszesz haźlach. Gdzie to jest?
   Spichlerz jest w HaŻlachu. A co do szlaku to wsiądź na rower i zobacz z bliska ten Spichlerz w HaŻlachu. A nie tylko na rower i sru na piwsko do Czech. I tak plus dla Ciebie że pijesz Czeskie piwsko na i żłopiesz szczyn z Craba czy Biedronki w promocji.

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przewiń do góry
radiator
Idzie zima. Czy przetrwamy i wystarczy nam pieniędzy?