Nie segregujecie śmieci? “Spryciarze” zrobią wam zdjęcie!

„Segregacja odpadów komunalnych to nie kwestia wyboru, ale obowiązek wynikający z ustawy” – przypominają jastrzębscy urzędnicy.

fot. pixabay

„Od 1 stycznia 2021 roku nie ma możliwości złożenia deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, wybierając podwyższoną stawkę opłaty i brak segregacji. Selektywne zbieranie odpadów komunalnych jest ustawowym obowiązkiem każdego z nas” – dowiadujemy się.

Obowiązek selektywnego zbierania odpadów komunalnych na nieruchomości uznaje się za spełniony w przypadku, gdy:

 1. odpady komunalne wytwarzane na terenie nieruchomości zbierane są w odpowiednio oznaczonych pojemnikach lub workach z podziałem na odpowiednie frakcje, to jest na: papier, szkło, metale i tworzywa sztuczne, bioodpady oraz pozostałe po segregacji, czyli tzw. niesegregowane (zmieszane),
 2. odpady, które nie wymagają pojemników do ich gromadzenia, zbierane są odrębnie i selektywnie w miejscu gromadzenia odpadów wyznaczonym przez właściciela nieruchomości.

„Przedsiębiorca odbierający odpady komunalne, jeśli stwierdzi na nieruchomości nieprawidłowości w zakresie ich selektywnego zbierania, sporządzi dokumentację fotograficzną oraz poinformuje o tym fakcie właściciela nieruchomości i Prezydenta Miasta. Konsekwencją powyższego będzie podwyższona opłata za gospodarowanie odpadami komunalnymi dla właściciela nieruchomości zamieszkałej lub niezamieszkałej, określona w formie decyzji administracyjnej” – pada na koniec. (źródło: UM Jastrzębie-Zdrój)

Wpisy na temat “Nie segregujecie śmieci? “Spryciarze” zrobią wam zdjęcie!”

 1. Może najwyższy czas aby radni którzy głosowali za 200% podwyżką opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi dla naszych mieszkańców (Alina Chojecka,Franciszek Franek, Józef Kubera, Bolesław Lepczyński, Bernadeta Magiera,Tadeusz Markiewicz, Grzegorz Mosoń, Janusz Ogiegło, Ryszard Piechoczek, Jarosław Potępa, Iwona Rosińska, UrszulaSobik, Piotr Szereda, JanuszToborowicz) przedstawili w rozpoczynającej się drugiej połowie kadencji swoje pomysły na racjonalne wykorzystanie miejskich pieniędzy na całościowe realne działania proekologiczne w naszym mieście oraz przyjrzeli się 7 letnim dotychczasowym osiągnięciom Pani Prezydent i jej Urzędników w tym zakresie.

 2. Boża Góra Prawa nie takie malutkie osiedle ale przepraszam… Więcej miejsc parkingowych dla pseudoinwalidow niż śmietników do segregacji… Papier i plastik zazwyczaj na drugi dzień już jest przepełniony i ludzie walą odpady na kosze i byle gdzie lub do koszy na odpady mieszane. Skandal… Gruby buc parkuje sobie na niebieskim jak chce i gdzie wraz z tym.kulawym alkoholikiem a śmieci nie ma gdzie dać.

 3. Mieszkam na bloku i nie mam problemu z segregacja.drobne elementy elektroniczne i baterie odkładam do pojemnika po proszku do prania i raz na jakiś czas przy okazji oddaje na dworcowa.Odpady remontowe jak się uda to w bagażniku a jak więcej to na przyczepę i wywoze na szeroką za free. Gabaryty czyli jakiś stary kibel, szafka, tapczan itp wywoze na dworcową. Rozpierda*** mnie jak widzę jednego z drugim cwaniaka BGP co kupi nowy wypoczynek na raty a stary pod śmietniki wynosi a potem flety z domków po osłoną nocy upychają taka sofę z odzysku w swoim ekologicznym piecu z podajnikiem. Karać syfiarzy i to srogo. Na BGP zamontowano kamery przy śmietnikach ale.krawaciarze,paprykarze, i buraki dalej robią syf.

 4. Zawieść wieśniaków na wysypisko śmieci i niech zobaczą hektary śmieci i górę niesegrowanych odpadów. Może by zrozumieli,że segregacja się opłaca,a nie siedzieć przed telewizorem ,popijać piwo i chwalić ten nieudany rząd. Dostawali 500 + i się cieszyli ,teraz trzeba wszystko oddać w podatkach i rosnących cenach w sklepach. Staliśmy się w ciągu 5 lat jednym z krajów trzeciego świata. Rząd się sam wyżywi jak mówił ,kiedyś rządu Jerzy Urban. Historia się powtarza.

  1. Masz zupełną rację co do segregacji odpadów. Inny temat :Mowa nienawiści do czego doprowadziła w USA ? Już widzę czarny scenariusz w Polsce

 5. Ludzie ale wy glupi jestescie juz wam tlumaczylem za segregowanie to nam powinni placic a nie odwrotnie a dlaczego ja mam marnowac czas i cos komus robic w czynie spolecznym zeby ktos sobie zarabial na tym nie zla kase wiec nic nie segreguje mam odpady typu mieszane i wszystko w tym temacie

 6. Jak zwykle szarpiecie się między sobą… winne tej sytuacji (podnoszenie opłat) są socjalistyczne regulacje ojro-kołchozu i posłuszne im władze naszej republiki bananowej z językiem urzędowym polskim.
  A u nas w mieście winne są te nazwiska, co głosowały “za”. Nie mogę napisać, kim są dla mnie te osobniki…

  1. Powiem tak…czym bardziej na wschód tym bardziej przekonac ludzi do segregowania…. że tak zapytam sie cywilizacja przeszkadza? Bylem w 2000roku u rodziny dzis nazwanym jak za komuny zgniłym zachodem..a tam juz wtedy mieli po 4pojemniki na odpady….a u nas pukali sie w głowę…po co 4…. widzę jak segreguja ludzie z bloków…wstyd mi za nich,nie wiem czy to przywiezli ze soba z tych krain rodzinnych czy lenistwo,czy po prostu chamstwo,bo po co ja pan na bloku jak moze to po mnie posprzatac tzw śmieciarz,ktory wg mnie jest gosciem a taki co nie segreguje to tzw wiesniak z tradycjami regionalnymi….swoimi,pozdrawiam normalnych

 7. A ja wam coś napiszę. Do najgłupszych nie należę i rozumię co to jest plastik, papier, szkło i bio. Nikt nie wytłumaczył co to są mieszane odpady i jak je oceniać . Bardzo często słyszę że ludzie mają z tym problemy. Wystarczył by JEDEN FILMIK INSTRUKTARZOWY i byłoby po problemie. Jak widzisz to lepiej zrozumiesz. mam sąsiadkę co pojemniki po serkach i jogurtach myje (dobrze) ale czy o to chodzi?

  1. Dżordż Lowerboj

   “Do najgłupszych nie należę…”

   Widząc twoje błędy ortograficzne i brak znajomości – uwaga, trudne słowo – interpunkcji, śmiem wątpić.

  2. Widocznie należysz do najgłupszych bo odpady mieszane to są wszystkie te które zostały po segregowaniu.Opakowan po serkach, jogurtach itp nie powinno się myć z powodu oszczędności wody a materiał który trafia do recyklingu i tak jest myty,płukany i obrabiany w fabrykach

 8. Jeżdżę często rowerem ul.Libowiec i zastanawia mnie jeden dom, gdzie stoją 3 samochody i zawsze TYLKO jeden worek odpadów segregowanych wystawiony do zabrania.
  Mój brat mieszkający w dzielnicy Bzie, na 4 osobową rodzinę potrafi wysegregować średnio 8 worków odpadów!!!

  1. Bo twój brat jest nieodpowiedzialny i kupuje produkty w opakowaniach bez głowy składu i ogłady. I jest potencjalnym nad producentem śmieci.
   Ale masz rację ja z 4 osobową rodziną mam 3-4 wory plastiku i pól worka szkła oraz troszeczkę papieru- nie kupujemy gazet a tylko jakieś kartony tam lądują.
   Ale mam sąsiada co ma niby piec z podajnikiem w domu 5 gęb kupują wodę PET na potęgę i inne dziadostwa a oddają tylko 1 niepełny woreczek plasticzków i pół worka co 2 miesiące szkła.
   Może tu by się odbiorcy odpadów zainteresowali która posesja ile oddaje i ile mam domowników? bo dziwne są czasem przeliczenia osób/śmieci i paleniska z pieca niby z podajnikiem a z komina wali.

   Co do kontroli pracowników czy segregują ludzie czy nie – co zrobić w momencie jak sąsiedzi ze swoich domków na kredyt w których to nie są jeszcze zameldowani a zarazem domy nie odebrane – podrzucają śmieci ludziom legalnie mieszkającym i płacącym oraz segregującym? Czemu uczciwy ma ponosić karę za buraka zza płotu?

 9. Jo segreguja wszystek skrupulatnie nawet kublu kupilech za swoi za 80zlotkow i jakoś mnie ulgi ani dopłaty nie doł a teraz mom jeszcze dopłacać za tych brudasów co nie sortują… Mówię nie….! Jedna podwyżka choćby o Złotek i wszystko będe ciepal do jednego hasioka, opony, panele, materace ,butelki,sraj taśma…albo Ani pod balkon będę sypał

 10. Ta opłata to odmiana podatku, spodziewajcie się podwyżek tej opłaty!
  Ludzie obudzcie się, sortujecie im za darmo i jeszcze płacicie!
  A teraz musicie, dyktat!

  1. Piszesz do urodzonyxh niewolników… Lewicowy main stream tak im mózgi wyprał, że Ciebie uważają za oszołoma. Szkoda słów.

 11. Jedynym pomysłem Pani Prezydent oraz niektórych radnych na segregację odpadów jest 200% podwyżka opłat za gospodarowanie odpadami i kampanie promocyjno-reklamowe-zero realnych działań zmierzających do zwiększenia segregacji. Nasze osiedla cały wygląd i zagospodarowanie w głównej mierze zawdzięczają Spółdzielniom Mieszkaniowym. Tutaj można sprawdzić który radny jak głosował w sprawie podwyżki opłat za gospodarowanie odpadami
  https://bip.jastrzebie.pl/artykul/5414/63991/wyniki-glosowan-z-xv-sesji-nadzwyczajnej-z-dnia-8-grudnia-2020-roku
  Wyniki głosowania
  Głosowano w sprawie: Projekt uchwały o zmianie uchwały w sprawie ustalenia
  wysokości stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi
  ZA: 14, PRZECIW: 5,WSTRZYMUJĘ SIĘ: 2, BRAK GŁOSU: 0, NIEOBECNI: 2
  Wyniki imienne:
  ZA (14)
  Alina Chojecka,Franciszek Franek, Józef Kubera, Bolesław Lepczyński, Bernadeta Magiera,Tadeusz Markiewicz, Grzegorz Mosoń,
  Janusz Ogiegło, Ryszard Piechoczek, Jarosław Potępa, Iwona Rosińska, UrszulaSobik, Piotr Szereda, JanuszToborowicz
  PRZECIW (5)
  Angelika Garus-Kopertowska,Łukasz Kasza, Mirosław Kolb, Andrzej Matusiak,TadeuszSławik
  WSTRZYMUJĘ SIĘ (2)
  Michał Urgoł, Stefan Woźniak
  NIEOBECNI (2)
  Szymon Klimczak,Wojciech Marcol
  na BIP można również sprawdzić aktywność naszych Radnych
  https://bip.jastrzebie.pl/interpelacje/5409

  1. Głupka też trzeba nazywać po imieniu. Przedsiębiorca odbierający odpady komunalne sporządzający dokumentację to kapuś, tak ?

  2. żadne kapusie tylko takich nieuczciwych cepów zakutych łbów trzeba tak traktowac a nie że to kapowanie albo ktoś jest ucvzciwy a jak nie to musi po dupsku dostać karę

 12. Skoro nie ma możliwości złożenia deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, wybierając podwyższoną stawkę opłaty i brak segregacji to na jakiej podstawie za brak segregacji konsekwencją będzie podwyższona opłata za gospodarowanie odpadami komunalnymi dla właściciela nieruchomości ?

Twój wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Geodezja

Sporządzenie mapy do celów projektowych, aktualizacja mapy zasadniczej, inwentaryzacja powykonawcza budynków, przyłączy, wytyczenie budynków, podział nieruchomości.

Czytaj więcej »
Przewiń do góry
Poprzedni
Następny