Nie segregujecie śmieci? “Spryciarze” zrobią wam zdjęcie!

„Segregacja odpadów komunalnych to nie kwestia wyboru, ale obowiązek wynikający z ustawy” – przypominają jastrzębscy urzędnicy.

fot. pixabay

„Od 1 stycznia 2021 roku nie ma możliwości złożenia deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, wybierając podwyższoną stawkę opłaty i brak segregacji. Selektywne zbieranie odpadów komunalnych jest ustawowym obowiązkiem każdego z nas” – dowiadujemy się.

Obowiązek selektywnego zbierania odpadów komunalnych na nieruchomości uznaje się za spełniony w przypadku, gdy:

  1. odpady komunalne wytwarzane na terenie nieruchomości zbierane są w odpowiednio oznaczonych pojemnikach lub workach z podziałem na odpowiednie frakcje, to jest na: papier, szkło, metale i tworzywa sztuczne, bioodpady oraz pozostałe po segregacji, czyli tzw. niesegregowane (zmieszane),
  2. odpady, które nie wymagają pojemników do ich gromadzenia, zbierane są odrębnie i selektywnie w miejscu gromadzenia odpadów wyznaczonym przez właściciela nieruchomości.

„Przedsiębiorca odbierający odpady komunalne, jeśli stwierdzi na nieruchomości nieprawidłowości w zakresie ich selektywnego zbierania, sporządzi dokumentację fotograficzną oraz poinformuje o tym fakcie właściciela nieruchomości i Prezydenta Miasta. Konsekwencją powyższego będzie podwyższona opłata za gospodarowanie odpadami komunalnymi dla właściciela nieruchomości zamieszkałej lub niezamieszkałej, określona w formie decyzji administracyjnej” – pada na koniec. (źródło: UM Jastrzębie-Zdrój)

Wpisy na temat “Nie segregujecie śmieci? “Spryciarze” zrobią wam zdjęcie!”

  1. Może najwyższy czas aby radni którzy głosowali za 200% podwyżką opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi dla naszych mieszkańców (Alina Chojecka,Franciszek Franek, Józef Kubera, Bolesław Lepczyński, Bernadeta Magiera,Tadeusz Markiewicz, Grzegorz Mosoń, Janusz Ogiegło, Ryszard Piechoczek, Jarosław Potępa, Iwona Rosińska, UrszulaSobik, Piotr Szereda, JanuszToborowicz) przedstawili w rozpoczynającej się drugiej połowie kadencji swoje pomysły na racjonalne wykorzystanie miejskich pieniędzy na całościowe realne działania proekologiczne w naszym mieście oraz przyjrzeli się 7 letnim dotychczasowym osiągnięciom Pani Prezydent i jej Urzędników w tym zakresie.

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przewiń do góry
radiator
Idzie zima. Czy przetrwamy i wystarczy nam pieniędzy?