Nie siedź w domu, idź na rower!

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza do udziału w pół-wirtualnych zmaganiach kolarskich pod hasłem “Rower jest wielce OK”. Wyzwanie polega na pokonaniu na rowerze w możliwie najkrótszym czasie dystansu 3333 km. Nawet w trakcie obecnie obowiązujących obostrzeń na szczęście nikt nie zabrania jazdy na rowerze, a zatem udział w tych zmaganiach może być ciekawą alternatywą. Wspomniany dystans należy pokonać najpóźniej do dnia 21 grudnia 2021 roku.

Dystans 3333 km jest równy sumie długości granic Polski z wszystkimi sąsiadami wraz z wybrzeżem Bałtyku. Dlatego też po pokonaniu kolejnych odcinków uczestnik zyskuje symboliczną flagę państwa, którego pogranicze właśnie przejechał. Ponadto organizatorzy przygotowali klasyfikację dla Najlepszego Górala, czyli tego uczestnika, który jako najszybciej pokona dystans 240 km, a zatem równy trasie z Jastrzębia-Zdroju do Zakopanego.

– Symboliczny start i meta znajduje się w mieście naszego głównego partnera projektu, w Jastrzębiu-Zdroju, które może poszczycić się m.in. znakomitą ścieżką rowerową zbudowaną na dawnym szlaku kolejowym (Żelazny Szlak). Jeździsz kiedy chcesz, ile chcesz i gdzie chcesz! Rywalizujesz z całą Polską i nie tylko. W naszym wyzwaniu dopuszczamy także pokonywanie kilometrów na rowerowym trenażerze lub rowerze stacjonarnym ale zachęcamy do aktywności na świeżym powietrzu – informują organizatorzy.

W ramach pakietu startowego uczestnicy otrzymują medal, chustę wielofunkcyjną i elektroniczny certyfikat oraz niespodzianki w postaci m.in. pucharów dla najlepszych oraz koszulek “finishera”. Warto dodać, iż z każdego wpisowego 2 zł będzie przeznaczone na cel charytatywny, czyli rehabilitację 10-letniej Zuzanny.

Więcej informacji [mosir.jastrzebie.pl] >>

Regulamin [b4sportonline.pl] >>

Zapisy [b4sportonline.pl] >>

Komentarze

Twój wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Najnowsze informacje

Zapowiedzi

Galerie zdjęć

Przewiń do góry
Poprzedni
Następny