“Nie truj sąsiada!”

„Jeżeli twój sąsiad spala śmieci i kopci, trując wszystkich wokół, można z tym walczyć umieszczając na jego furtce, klamce czy płocie zawieszkę wyrażającą swój sprzeciw. Zawieszkę można otrzymać przy wejściu do budynku Urzędu Miasta Jastrzębie-Zdrój lub pobrać w sieci i wydrukować” – informował swego czasu jastrzębski magistrat.

fot. UM Jastrzębie-Zdrój

Przypomnijmy, że akcja „Nie truj sąsiada” została zainicjowana w ramach kampanii informacyjno-edukacyjnej realizowanej na terenie Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego „Gmina z dobrą energią 2″.

Swoją drogą, czy to już desperacja, czy krok w dobrym kierunku? I co dalej z naszymi „smogowymi” rozterkami?

Tymczasem Czytelnicy JasNetu dosyć skrupulatnie odnotowują kolejne adresy, gdzie nieodzownym atrybutem każdego mieszkańca powinna być specjalna maseczka – taka, jaką nosi się w Tokio czy Pekinie lub w pandemicznej scenografii. Ulica Żeromskiego, Boża Góra, Kondziołowiec, Górne… to dopiero początek tej swoistej wyliczanki… Ktoś pisze o „warzywniaku”, którego właściciel „dogrzewa się” zbieranymi spod bloków meblami. Jeszcze ktoś inny: „o mechaniku samochodowym, ogrzewającym swój warsztat olejem… z silników po wymianie”.

A Wy, drodzy Czytelnicy, jakie macie spostrzeżenia na ten temat? Czekamy na wasze opinie!

  1. Lepiej zróbcie anonim info na stronie do zgłoszenia śmierdzącego sasiad – „ala” straż miejska która nic nie robi – jak będzie taka zakładka to zarobią na siebie przez mandaty i coś zrobią …. Dla miasta dla nas dla siebie

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przewiń do góry
PSE
Trudny kompromis