Nie tylko biegają, ale i… skaczą

Ekipa TL Athletics Jastrzębie słynie ze świetnych wyników biegowych, które zapewniają m.in. kadrowicze Łukasz Urbanek i Kamil Przybyła. Jednak klub wywodzący się z legendarnego KB MOSiR to nie tylko dystanse, ale też inne konkurencje lekkoatletyczne. Jak informuje trener Jakub Staśkiewicz, podczas niedawnego halowego mityngu w Brzeszczach pobity został absolutny rekord klubu w skoku w dal.

Wyczynu dokonał Dawid Wiśniewski, który w kategorii do lat dwudziestu skoczył na odległość 6,23 m, przy okazji ustanawiając rzecz jasna życiówkę. Jastrzębianin zajął w klasyfikacji trzecie miejsce, ustępując jedynie Jakubowi Kołodziejskiemu z Rabki (6,40 m) oraz Wojciechowi Siwakowskiemu z Kędzierzyna-Koźla (6,34). Należy dodać, że za ekipę skoczków w naszym klubie odpowiada trener Krystian Ciemała.

Obok świetnego startu w skoku w dal Wiśniewski wywalczył też trzecią lokatę w trójskoku (11,33 m) oraz był dwunasty w biegu na 60 m (7.73 s). Wraz z nim TL Athletics w Brzeszczach reprezentowała też Oliwia Rygiel (9.00 s na 60 m oraz 4,30 m w skoku w dal).

Źródło: TL Athletics

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.