Niebawem koniec z libacjami na Arki Bożka?

fot. archiwum

„Mieszkańcy Jastrzębia-Zdroju już wielokrotnie zgłaszali interwencje w Straży Miejskiej w sprawie utworzenia przy ulicy Arki Bożka sztucznego wysypiska śmieci obok kiosku – tak zwanego baru piwnego, obecnie nieczynnego. Z pozostawionych śladów wynika, że w tym miejscu często odbywają się libacje pijackie, a po nich, jak widać na fotografii, pozostają śmieci. Ponadto, jak przekonują mieszkańcy, w cieplejsze dni jest to także noclegownia dla bezdomnych” – to fragment interpelacji radnego Piotra Szeredy, którą cytowaliśmy niespełna dwa tygodnie temu.

Co wydarzyło się w międzyczasie?

„Dzielnicowy Straży Miejskiej podjął działania zmierzające do uporządkowania działki przez właściciela terenu – działka jest własnością dyskontu ‘Aldi’. Kierownictwo sklepu zostało zobligowane do uporządkowania terenu oraz do jego bieżącego utrzymania w czystości i porządku. Z kolei budynek, w którym mieści się bar piwny, to działka ewidencyjna nr 175/1, jej właścicielem jest osoba prywatna nie mieszkająca w Jastrzębiu-Zdroju. Do właściciela Straż Miejska wystosowała pismo wzywające do uporządkowania nieruchomości” – odpowiada wiceprezydent Robert Cichowicz.

Wpisy na temat “Niebawem koniec z libacjami na Arki Bożka?”

  1. Straż miejska może sobie tylko pisać i obligowac. Czyli pozorować że coś robi. Aby zrobić porządek to trzeba mieć wiedzie, umiejętności i chęci do ukarania właściciela za nieporządek. Tego nikt z komendantów i kierowników nie potrafi a strażnicy to ole… ją.

Twój wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Geodezja

Sporządzenie mapy do celów projektowych, aktualizacja mapy zasadniczej, inwentaryzacja powykonawcza budynków, przyłączy, wytyczenie budynków, podział nieruchomości.

Czytaj więcej »
Przewiń do góry
Poprzedni
Następny