Niebawem nagrody dla górników

fot. pixabay

W piątek, 4 marca, przedstawiciele związków zawodowych i zarząd JSW SiG podpisali porozumienie płacowe. Zgodnie z nim pracownicy spółki otrzymają w maju nagrody jednorazowe, a od kwietnia podwyższona zostanie wartość posiłków profilaktycznych. Rozmowy dotyczące podwyżek stawek zasadniczych mają zostać wznowione po zakończeniu pierwszego półrocza.

Jak poinformowali przedstawiciele NSZZ „Solidarność” w maju zostanie wypłacona nagroda jednorazowa. Pracownicy pracujący pod ziemią otrzymają 2100 zł brutto, pracownicy z Zakładu Przeróbki Mechanicznej Węgla – 1800 zł brutto, pozostali pracownicy 1400 zł brutto. Oprócz tego od kwietnia podwyższone zostaną stawki posiłków regeneracyjnych – do 30 zł/dzień dla uprawnionych pracowników oraz 20 zł/dzień dla pozostałych pracowników.

Związkowcy zadeklarowali powrót do rozmów dotyczących waloryzacji stawek. „Jesteśmy gotowi do przystąpienia do kolejnych rozmów w sprawie podwyżek po zbilansowaniu I półrocza” – napisali działacze związkowi. (źródło: nettg.pl)

  1. Żal ci baranie? To pomyśl ile zarabia informatyk. A wedle ciebie to on już wcale nie robi tylko sobie pisze na komputerze.

    1. Ja tam wcale nie narzekam. Siedzę sobie w klimatyzowanym ostrawskim Tieto i koszę 27 000zł miesięcznie na rękę. Ahoj.

      1. Przestańcie pierdzielić o tych Czeczenach.
        Bo tyle to dostaje poganiacz i to jeden na 500 i w dodatku to zarobek półroczny i to bez podatników.

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przewiń do góry
radiator
Idzie zima. Czy przetrwamy i wystarczy nam pieniędzy?