Niebawem nowe mieszkania w Zdroju

„Jastrzębskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Daszek idzie za ciosem i przymierza się do budowy kolejnych mieszkań” – informuje jastrzębski magistrat.

Wszystkie 33 mieszkania będą wykończone w wysokim standardzie. Na podłogach znajdą się panele podłogowe i płytki ceramiczne. Łazienka i kuchnia będą wykończone płytkami ceramicznymi, a całe mieszkanie wymalowane farbą emulsyjną (fot. UM Jastrzębie-Zdrój)

TBS Daszek wybuduje kolejne mieszkania. Nowy blok powstanie przy ulicy Witczaka. Przypomnijmy, że lipcu 2019 roku klucze do 27 mieszkań trafiły w ręce najemców, a już planowana jest kolejna budowa.

Na ostatniej sesji radni wsparli spółkę przekazując na zwiększenie kapitału 3 miliony złotych. To otwiera drzwi do nowej inwestycji. W dzielnicy Zdrój, tuż obok oddanego niedawno bloku, powstanie kolejny. Tym razem z 33 mieszkaniami i 21 miejscami postojowymi w garażu podziemnym.

Lokale będą dwu-, trzy- i czteropokojowe o powierzchni od 51 do 77 metrów kwadratowych.

„Rozplanowanie mieszkań w budynku, w tym ilość pokoi i metraż, zostało dokonane na podstawie wniosków osób zainteresowanych najmem mieszkań w JTBS. W budynku znajdować się będą również pomieszczenia techniczno-gospodarcze, wózkownie, suszarnie oraz komórki lokatorskie” – zapewnia prezes Ernest Famulski.

Budynek będzie miał pięć kondygnacji naziemnych. Wybudowany zostanie w technologii tradycyjnej. System dróg i chodników zapewni swobodny dojazd i dojście do budynku. Dla mieszkańców przewidziano dodatkowe miejsca parkingowe, tereny zielone oraz plac zabaw.

Wszystkie 33 mieszkania będą wykończone w wysokim standardzie. Na podłogach znajdą się panele podłogowe i płytki ceramiczne. Łazienka i kuchnia będą wykończone płytkami ceramicznymi, a całe mieszkanie wymalowane farbą emulsyjną. Mieszkania będą wyposażone w piece gazowe dwufunkcyjne CO/CWU, piec gazowy z piekarnikiem w kuchni, armaturę sanitarną oraz instalacje telewizyjną, internetową, telefoniczną i domofonową.

Inwestycja będzie finansowana w 44 procentach ze środków pochodzących z preferencyjnego kredytu, udzielonego przez Bank Gospodarstwa Krajowego z siedzibą w Warszawie. Pozostałe 56 procent to środki własne spółki, w tym środki z partycypacji w kosztach budowy budynku pozyskane od przyszłych najemców.

Planowany termin rozpoczęcia robót budowlanych – grudzień 2020/styczeń 2021 – uzależniony jest od pozytywnego rozstrzygnięcia postępowania przetargowego na wykonanie budynku. (źródło: UM Jastrzębie-Zdrój)

Wpisy na temat “Niebawem nowe mieszkania w Zdroju”

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry