Niebawem Północna dla pieszych i rowerzystów

„Chodnik, trasa rowerowa i doświetlenie przejść dla pieszych. Taki zakres robót obejmuje rozpoczęta właśnie inwestycja przy ulicy Północnej” – informuje jastrzębski magistrat.

fot. UM Jastrzębie-Zdrój

„Trwa budowa nowego chodnika. A, co ważne, wzdłuż niego powstaje trasa rowerowa. Powstaną na długości 420 metrów i będą miały po 2 metry szerokości. Dodatkowo na tym odcinku doświetlone zostaną przejścia dla pieszych” – dowiadujemy się.

„Ta inwestycja jest pokłosiem konsekwentnie przez nas realizowanej polityki poprawy bezpieczeństwa na drogach. Nie ukrywam, że systematycznie też rozbudowujemy sieć ścieżek i tras rowerowych” – mówi prezydent Anna Hetman.

Cała inwestycja kosztuje 310 tysięcy złotych. (źródło: UM Jastrzębie-Zdrój)

 1. Mieszkańcy ul. Północnej

  Najwyższy czas, aby na Północnej zrobiony był chodnik. Mieszkamy tu od 28 lat i chodnik nie był robiony. W innych częściach miasta dobre chodniki były wymieniane na nowe, a na Północnej same dziury. Może ulica ta jest zbyt daleko od naszych władz? Proponuję przejść się Północną na spacer, zwłaszcza po deszczu.

 2. Jastrzębienin

  No szkoda, że zapomnieli o Ruptawie. Co na tym odcinku ul. Cieszyńskiej się dzieje wola o pomstę do nieba!!! Brak chodnika (trasa rowerowa) notoryczne omijanie skręcających aut przez drogę rowerową. Po kilku dniach deszczu trasa rowerowa obok kościoła przed mostem pozalewana, zamulona. Lata lecą a tu bez zmian…

 3. A na co to komu
  Jak w niedzielę chodziłem tam na spacery to się śmiali ze mnie ze sam ze w kółko
  Zasypać to w pi…

 4. No tak Północna to centrum osiedla i chodnik tam potrzebny na gwałt, a wójaszek musi gdzieś upłynnić kostkę,współczuję rowerzystom jazdy po tym torze doświadczalnym naszej hrabianki

Twój wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Geodezja

Sporządzenie mapy do celów projektowych, aktualizacja mapy zasadniczej, inwentaryzacja powykonawcza budynków, przyłączy, wytyczenie budynków, podział nieruchomości.

Czytaj więcej »
Przewiń do góry
Poprzedni
Następny