Niebawem w PUP-ie pojawi się winda

fot. UM Jastrzębie-Zdrój

„Dobre wiadomości dotarły do nas z Katowic! Miasto pozyskało kolejne dofinansowanie. Tym razem na termomodernizację byłej siedziby Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Jastrzębiu-Zdroju. Jak już wcześniej informowaliśmy, docelowo w budynku ulokowane zostaną dwie instytucje: Powiatowy Urząd Pracy oraz Miejski Zespół Obsługi Szkół i Przedszkoli” – przypominają magistraccy urzędnicy.

„Cieszy mnie kolejne dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego. Otrzymane 1,3 miliona złotych pomoże nam stermomodernizować kolejny obiekt w mieście” – ocenia zastępca prezydenta Roman Foksowicz.

Miasto kupiło były PEC, aby móc przenieść Powiatowy Urząd Pracy z budynku przy ulicy Pszczyńskiej, gdzie przecieka dach, a całość wymaga generalnego remontu. Nie jest tajemnicą, że obecna siedziba jest za mała na potrzeby tej instytucji. Budynek PEC-u przy ulicy Wrocławskiej pomieści nie tylko PUP, ale i MZOSiP. Jest to miejsce położone w centrum miasta, co jest znacznym ułatwieniem dla klientów.

Inwestycję wartą prawie 4,9 miliona złotych realizuje Przedsiębiorstwo Budowlane „Budopol”. Obecnie trwa tam wymiana instalacji elektrycznej, centralnego ogrzewania i wodno-kanalizacyjnej. W planie robót jest między innymi termomodernizacja budynku, a także wymiana stolarki okiennej oraz drzwiowej. Dodatkowo w budynku pojawi się winda. (źródło: UM Jastrzębie-Zdrój)

 1. Bezrobocia brak, ale kaskę ładujemy!!!! A może by tą kaskę w bezpieczeństwo zainwestować??? W sołectwach brak chodników, a my kasę wyrzucamy na nieudane remonty z przed 20- lat!!!! Niech urząd poda z imienia i nazwiska, kto odpowiadał za remont na pszczyńskiej???!!?

  1. Dżordż Lowerboj

   Ale tego się nie dowiesz, bo wszystko, co jest finansowane za pieniądze publiczne, opatrzone jest klauzulą Tajne/Poufne.

 2. “” Tym razem na termomodernizację byłej siedziby Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Jastrzębiu-Zdroju “”
  Taka siedziba i nie miała termomodernizacji?
  Były PUP może by trza było wyremontować wszak to zabytek. A zapomniałem w tym mieście zabytki się rujnuje i podpala.

  “” Nie jest tajemnicą, że obecna siedziba jest za mała na potrzeby tej instytucji ‘”
  No bo tyle niepotrzebnej biurokracji tam jest ze się w starym nie mieścili. Szkoda że zburzono DIAMENT tam to by mieli pole do popisu z rozrostem biurokracji.
  W PUPie potrzeba tylko 2 pracowników na 2 zmiany w dodatku i słynne hasełko na wejściu ” na tablicy se zobacz czy ci robota odpowiada!”

  1. Dżordż Lowerboj

   Dla niepełnosprawnych.

   Nie tylko petentów, ale przede wszystkim pracowników.

   Nie od dzisiaj przecież wiadomo, że PUP to nic wiecej jak zakład pracy chronionej.

Twój wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Przewiń do góry
Poprzedni
Następny