Niebawem w PUP-ie pojawi się winda

fot. UM Jastrzębie-Zdrój

„Dobre wiadomości dotarły do nas z Katowic! Miasto pozyskało kolejne dofinansowanie. Tym razem na termomodernizację byłej siedziby Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Jastrzębiu-Zdroju. Jak już wcześniej informowaliśmy, docelowo w budynku ulokowane zostaną dwie instytucje: Powiatowy Urząd Pracy oraz Miejski Zespół Obsługi Szkół i Przedszkoli” – przypominają magistraccy urzędnicy.

„Cieszy mnie kolejne dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego. Otrzymane 1,3 miliona złotych pomoże nam stermomodernizować kolejny obiekt w mieście” – ocenia zastępca prezydenta Roman Foksowicz.

Miasto kupiło były PEC, aby móc przenieść Powiatowy Urząd Pracy z budynku przy ulicy Pszczyńskiej, gdzie przecieka dach, a całość wymaga generalnego remontu. Nie jest tajemnicą, że obecna siedziba jest za mała na potrzeby tej instytucji. Budynek PEC-u przy ulicy Wrocławskiej pomieści nie tylko PUP, ale i MZOSiP. Jest to miejsce położone w centrum miasta, co jest znacznym ułatwieniem dla klientów.

Inwestycję wartą prawie 4,9 miliona złotych realizuje Przedsiębiorstwo Budowlane „Budopol”. Obecnie trwa tam wymiana instalacji elektrycznej, centralnego ogrzewania i wodno-kanalizacyjnej. W planie robót jest między innymi termomodernizacja budynku, a także wymiana stolarki okiennej oraz drzwiowej. Dodatkowo w budynku pojawi się winda. (źródło: UM Jastrzębie-Zdrój)

  1. Bezrobocia brak, ale kaskę ładujemy!!!! A może by tą kaskę w bezpieczeństwo zainwestować??? W sołectwach brak chodników, a my kasę wyrzucamy na nieudane remonty z przed 20- lat!!!! Niech urząd poda z imienia i nazwiska, kto odpowiadał za remont na pszczyńskiej???!!?

    1. Dżordż Lowerboj

      Ale tego się nie dowiesz, bo wszystko, co jest finansowane za pieniądze publiczne, opatrzone jest klauzulą Tajne/Poufne.

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przewiń do góry
PSE
Trudny kompromis