Niebezpieczne zakupy z wirusem w tle?

Kontrole miejsc przebywania osób objętych izolacją lub kwarantanną domową, a także centrów handlowych, to codzienność policjantów w walce z rozprzestrzenianiem się groźnego dla życia i zdrowia wirusa.

fot. pixabay

Podczas jednej z nich okazało się, że w mieszkaniu nie ma 48-letniego mężczyzny. Chwilę później stróże prawa ustalili, że mieszkaniec wraca właśnie z zakupami do domu. Świadomość ograniczeń związanych z izolacją nie przeszkodziła mu w stwarzaniu ryzyka zarażenia wirusem i w konsekwencji – wystąpienia choroby. Teraz sprawą zajmie się sąd, a mężczyzna odpowie za przestępstwo narażenia innych na utratę zdrowia lub nawet życia.

„Osoby przebywająca w izolacji lub kwarantannie zobowiązane są do pozostania w domu, a w przypadku braku możliwości zrobienia niezbędnych zakupów, mogą zwrócić się o pomoc do podmiotów, których ustawowym lub statutowym celem działania jest niesienie pomocy społecznej. Informację taką można również przekazać policjantom sprawdzającym przestrzeganie nałożonych na obywateli przez służby sanitarne obowiązków” – przypominają policjanci. (źródło: KMP Żory)

 1. cytuję dzisiaj w mediach:
  “Firma Google miała powiadomić swoich pracowników, że mogą zostać zwolnieni, jeżeli nie zdecydują się na zaszczepienie przeciwko COVID-19 – wynika z informacji, do których dotarł portal CNBC. Najpierw zostaną wysłani na urlop, potem mają pożegnać się z pracą”
  To co, antyszczepionkowcy i wszyscy koronasceptycy? Bojkot Google?

  1. Przydałoby się. Bo tylko w taki sposób można by faszyzujących monopolistów nauczyć rozumu. Ja już dawno staram się nie korzystać, z podającej propagandowe wyniki (zwłaszcza kilka pierwszych), wyszukiwarki. Polecam np. ddgo (skrót nazwy).
   Zamordyzm rządów i korporacji będzie coraz większy. I po to jest operacja c19.

 2. Pamiętajcie robić test na covid jeśli nie .asz kataru kaszlu i gorączki wyjdzie.ze.jest ok.jesli masz tylko katar kaszlesz lub .asz gorączkę i zrobisz test na covid wychodzi że masz covida sprawdzone

  1. Tak,tak… zwłaszcza panie z supermarketów umierają. Mają już czwarte życie (bo czwarta fala, póki co). Ja na prawdę nie chcę psioczyć na wyznawców propagandy c19, po prostu mi ich szkoda. Wierzą mediom, pseudoautorytetom i… nie wiedzą, co czynią…

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przewiń do góry
radiator
Idzie zima. Czy przetrwamy i wystarczy nam pieniędzy?