Niebezpiecznie pod “Domusem”?

fot. archiwum

To miejsce pełni rolę nieformalnego centrum miasta, jednak zdaniem wielu mieszkańców plac przed DH „Domus” nie należy do bezpiecznych. Jak przekonuje nasz Czytelnik, przy okazji mieszkaniec osiedla „Gwarków”, dzieje się tak za przyczyną osób, które zadomowiły się przy alei Piłsudskiego “na dobre i na złe”. „Nie wiem, czy to bezdomni, czy tylko młodzi mężczyźni bez pomysłu na życie. Jedno jest pewne, leżą, śpią na pobliskich ławkach, potem zaczepiają przechodniów, domagają się pieniędzy na alkohol, najczęściej wulgarni, o higienie osobistej nie wspomnę” – wylicza jastrzębianin.

Jednak to, co najbardziej zbulwersowało Czytelnika, to fakt, że te wszystkie „dantejskie sceny” rozgrywają się pod czujnym okiem miejskiego monitoringu. „Gdzie są patrole piesze Straży Miejskiej, gdzie policjanci, czyżby zapomnieli o miejscu, które aspiruje do miana centrum Jastrzębia-Zdroju? To woła o pomstę do nieba!” – denerwuje się.

A czy Wy, drodzy Czytelnicy, podzielacie spostrzeżenia naszego rozmówcy?

 1. A gdzie pisze że policja ma za darmo ich wychowywać.
  Jakby mieli z czego mandaty płacić to wskazali byśmy drogę tym biednym ludziom.
  Na pewno to nie są z domków jednorodzinnych.
  Ci biedni ludzie są z blokowisk które miasto tak wspiera opieka społeczną.
  Na domek nic a na blok Ho Ho ja od Mikołaja.

 2. Czytelniku… niebo upomni się i o ciebie,wtedy będziesz musiał zdać sprawę z swojego czlowieczenstwa kto wie może twoja świeczka już…

 3. ala odpowiedzialnosc za ten stam bierze ''miasto''

  Najbardziej niebezpiecznie jest tam ,gdzie nie odnowiono przejsc dla pieszych ,szczegolnie w Zdroju ,gdzie mieszka duzo starszych ludzi ,Cala odpowiedzialnosc ,za zaistniale zagrozenie bierze na siebie ”miasto”.

 4. Panowie milicjanci mają ważniejsze sprawy – kontrolują czy w galeriach wszystkie osoby założone mają maseczki. Chyba nikt nie podwazy ze zdrowie nas wszystkich jest ważniejsze od bezpieczeństwa na ulicy?

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przewiń do góry
radiator
Idzie zima. Czy przetrwamy i wystarczy nam pieniędzy?