Niezwykły widok na samym środku drogi

Trwa przebudowa skrzyżowania ulic Ranoszka i Armii Krajowej. Już na pierwszym etapie prac wykonawca natknął się na kostkę granitową wykorzystaną przed wojną do budowy dróg.

fot. UM Jastrzębie-Zdrój

„Pod warstwą asfaltu odkryliśmy wspomnianą kostkę. Z naszych informacji wynika, że w Jastrzębiu właśnie z niej budowano drogi przed wojną. Najprawdopodobniej znajduje się w wielu jeszcze innych miejscach. Niemniej jednak zdecydowaliśmy się zabezpieczyć kostkę z uwagi na jej wartość historyczną. Wykorzystamy ją w innym miejscu, eksponując jej walory, o czym z pewnością poinformujemy mieszkańców” – mówi Jarosław Piechaczek, naczelnik Wydziału Infrastruktury Komunalnej i Inwestycji.

W związku z tym znaleziskiem, wykonawca będzie dwukrotnie korytował drogę. W pierwszej kolejności zbierze kostkę, a następnie wyżłobi ślad drogi pod właściwą podbudowę. Zakończenie budowy ronda zaplanowane jest na koniec maja 2022 roku. Przebudowa skrzyżowania będzie odbywała się etapami, by droga prowadząca z Mszany do Gołkowic pozostała przejezdna. (źródło: UM Jastrzębie-Zdrój)

  1. Foto ciekawe ale bardziej do albumu rodzinnego to nie piramida tylko kostka której jeszcze pełno pod Jastrzębskiemu asfaltami. I na Korfantego już kiedyś pisałem przy wiadukcie bruk wyrównać wiadukt odnowić tablice z informacją postawić i kolejna perełka będzie na jakimś tam szlaku tytuł odpowiedni nadać i foto do galerii historii miasta dodać .

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przewiń do góry
radiator
Idzie zima. Czy przetrwamy i wystarczy nam pieniędzy?