No i stało się! Ukradli ławkę z Żelaznego Szlaku…

fot. KMP Jastrzębie-Zdrój

Do tego nietypowego zdarzenia doszło na Żelaznym Szlaku Rowerowym w Jastrzębiu-Zdroju. Skradziona została zabudowana ławka wartości 650 złotych. Policjanci apelują do wszystkich mieszkańców, którzy są świadkami aktów wandalizmu, kradzieży lub innych czynów mogących wykazywać znamiona wykroczenia czy przestępstw, o niezwłoczny kontakt.

Do kradzieży ławki betonowej doszło w listopadzie 2021 roku. Ławka znajdowała się przy Żelaznym Szlaku Rowerowym – pomiędzy wiaduktem pod ulicą Traugutta a ulicą Żwirową.

„Dotychczas mieliśmy na Żelaznym Szlaku Rowerowym do czynienia przede wszystkim z aktami wandalizmu. Tym razem sprawcom nie zależało na niszczeniu mienia, lecz na jego kradzieży” – zauważają jastrzębscy policjanci. (źródło: KMP Jastrzębie-Zdrój)

  1. A w Cisówce , najpierw wyłamali a później ukradli stolik który był pomiędzy ławkami, nie mówiąc o zdemolowanym śmietniku metalowym. Mieszkam obok i bałbym się nawet odezwać do tej bandy oprychów często „biesiadujących” w tym miejscu. Wrzaski, alkohol, wulgaryzmy bardzo często. Patrole naprawdę by pomogły, szczególnie po zmierzchu.

  2. Jakim trzeba być chamem i debilem żeby ukraść taką drogą ławkę to jest zwykły polski bandytyzm patologia nie uszanowanie mienia w jakim ja kraju żyje sami zlodzieje pijaczyny i do tego cwaniaki brak mi słów Polacy obudzcie się bo z kulturą w europie jesteśmy na ostatnich miejscach.

  3. Dla chcących nic trudnego ze znalezieniem jej. Ale potrzebna jest chęć. W tym miejscu już kilka razy coś się złego działo. Nawet ktoś wysmarował ławkę jakimś smarem.

  4. Jeżeli to zrobili mieszkańcy to jest to draństwo. Ale nie sądzę żeby ktokolwiek to robił z taką dokładnością ( łącznie z betonami) W ostatnim czasie jesiennym pracowały tam jakieś brygady ( sprzątające, poprawiające skarpę lub coś podobnego). Rowerzysta nie wie, kto zacz, przecież ludzie pracują i są w ubraniu oznakowanym. Takie kradzieże notowane były na kolei. A swoją drogą SM mogłaby co jakiś czas pojawiać się na Ż.Sz.

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry