To w końcu można, czy nie?!

Niestety, nie będzie dane w tę sobotę mieszkańcom naszego miasta rozpocząć sezonu kolarskiego. Z uwagi na zamieszanie związane z luzowaniem obostrzeń przełożony został Rajd Rowerowy Pierwszy Dzwonek, który miał odbyć się 15 maja. Powodem jest brak zezwolenia ze strony Komendy Wojewódzkiej Policji, która argumentuje, iż “organizacja przedmiotowej imprezy we wskazanym terminie stanowiłaby naruszenie obowiązującego porządku prawnego”.

Komenda Wojewódzka odnosi się tu do rozporządzenia z 6 maja “w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii”. Co jednak ciekawe, na oficjalnej stronie Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu widnieje “jak byk” informacja, że “od 15 maja przywrócona zostaje możliwość organizowania zajęć i wydarzeń sportowych poza obiektami sportowymi z limitem do 150 uczestników” (link >>).

Dodajmy, że organizatorzy Pierwszego Dzwonka sami ustalili limit uczestników na 120 osób. Nie ma zatem możliwości, aby Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji naruszał ten przepis.

Mamy zatem trzy opcje. Albo Rajd Rowerowy ulicami miasta nie jest wydarzeniem sportowym odbywającym się poza obiektem sportowym, albo Komenda Wojewódzka Policji nie wie, że ostatnio dodatkowo zezwolono na organizację imprez poza obiektami sportowymi, albo też rządzący nie zdążyli jeszcze przekuć na obowiązujące prawo własnych wystąpień z konferencji prasowych.

W związku z tym niejasnościami organizatorzy postanowili ustąpić i przełożyć zawody na 18 czerwca. – Mamy nadzieję, że ten termin tym razem dojdzie do skutku. Zgłoszenia przechodzą automatycznie, istnieje również możliwość zwrotu środków – czytamy na oficjalnej stronie Ośrodka.

Źrodło: MOSiR Jastrzębie [czytaj więcej >>]

Komentarze

Wpisy na temat “To w końcu można, czy nie?!”

Twój wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Najnowsze informacje

Zapowiedzi

Galerie zdjęć

Przewiń do góry
Poprzedni
Następny