No to zaczęło się…

W cieniu pandemii rozpoczął się wczoraj, 1 września, rok szkolny. Wszystkie placówki w Jastrzębiu-Zdroju pracują w zwykłym trybie. I chociaż dla uczniów to nowa rzeczywistość, było czuć, że wszyscy czekali z niecierpliwością na moment powrotu do szkoły. W tym roku w naszym mieście naukę rozpoczęło 10 422 uczniów. Mamy 789 uczniów klas I szkół ponadpodstawowych i 717 uczniów klas I szkół podstawowych. Pracę rozpoczęło 1509 nauczycieli.

Oficjalne rozpoczęcie roku szkolnego odbyło się również w nowozmodernizowanej Szkole Podstawowej nr 17 w sołectwie Ruptawa. Z uwagi na zagrożenie pandemiczne, uroczystość podzielonio na kilka osobnych części, w mniejszych grupach.

Jedna z nich została „dedykowana” rodzicom i zaproszonym gościom, wśród których znaleźli się prezydent Anna Hetman, wiceprezydenci Roman Foksowicz i Robert Cichowicz, przedstawiciele Wydziału Edukacji i Wydziału Infrastruktury Komunalnej i Inwestycji, sołtys Ruptawy i Cisówki Dorota Ledwoń oraz przedstawiciele Rady Rodziców, pobliskich parafii i lokalnej społeczności.

Sama inauguracja miała skromniejszy charakter niż w poprzednich latach. Nie zabrakło jednak akcentu artystycznego – nauczycielka muzyki przygotowała dla gości adaptację piosenki „Moja szkoła”, natomiast jeden z uczniów zaprezentował przygotowany specjalnie na tę okazję wiersz.

Beata Cisek, nowa dyrektor SP nr 17, witając zaproszonych gości i rodziców, zwróciła się do nich z następującymi słowami: „Chciałabym wypowiedzieć najpiękniejsze słowo, a brzmi ono po prostu – DZIĘKUJĘ!!!”

Potem głos zabrali między innymi prezydent Anna Hetman i Maria Pilarska, naczelnik Wydziału Infrastruktury Komunalnej i Inwestycji, odpowiedzialna za remont jastrzębskiej placówki, a także przedstawiciele Rady Rodziców. Rola szczególnej „wisieńki na torcie” przypadła uroczystemu przecięciu wstęgi i zwiedzaniu wyremontowanej szkoły. Niestety, z powodu deszczowej aury nie posadzono pamiątkowego drzewa – z pewnością nastąpi to w najbliższej przyszłości.

W szkole w Ruptawie naukę rozpoczęło 262 uczniów, palcówka zatrudnia 18 nauczycieli i 6 pracowników obsługi.

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry