7.Zagł. Sosnowiec232249:69
8.Energa Toruń221561:98
9.Podhale N. Targ22940:95

No w końcu ruszyło z kopyta!

Nawet największy pech nie może trwać wiecznie, choć w przypadku hokeistów JKH GKS Jastrzębie zakończył się on w ostatnim możliwym momencie. W czwartkowy wieczór podopieczni Roberta Kalabera pokonali po dogrywce Unię Oświęcim 4:3 d. (2:2, 1:1, 0:0, d. 1:0), nie pozwalając rywalom na świętowanie awansu do finału na Jastorze. Decydującego gola zdobył w doliczonym czasie gry Roman Rac, który umieścił krążek między parkanami bohatera ze środy, Roberta Kowalówki. Na szczęście w czwartym spotkaniu bramkarz Unii nie miał już „dnia konia”…

Po trzech minimalnych i dość pechowych porażkach nasz zespół miał prawo do podłamania. Tymczasem jakimś sposobem sztab szkoleniowy JKH GKS zdołał odbudować mentalnie drużynę, która zdołała pokonać Unię mimo… trzykrotnej utraty prowadzenia. Co gorsza, jastrzębianie znów tracili gole mimo prowadzenia gry, a ponadto dwa z trzech trafień dla gości zasługiwało na miano kuriozalnych. Tym bardziej należy docenić przełamanie impasu.

Wynik otworzył Gleb Bondaruk, który w 7. minucie bez zastanowienia dobił z dystansu strzał Eriksa Sevcenko. Drugi gol dla JKH GKS był w 13. minucie dziełem Siarheja Bahalejszy, wykorzystującego świetną akcję prawym skrzydłem Radosława Nalewajki. Z kolei bramka na 3:2 to kapitalny strzał z bardzo ostrego kąta Dominika Pasia.

Natomiast gole dla rywali były dziełami Wasilija Strielcowa (efektowne uderzenie z pierwszej po podaniu z głębi pola), Teddy da Costy (zamieszanie pod bramką i wbicie krążka… barkiem lub torsem podczas upadku!) i Łukasza Krzemienia (wykorzystanie fatalnego błędu naszej obrony). Utraty prowadzenia na 2:1 i 3:2 na szczęście nie załamały gospodarzy, którzy w trzeciej tercji tym razem nie oddali inicjatywy (przy udziale Michała Kielera), a następnie w dogrywce zadali decydujący cios.

Wygrana oznacza, że w niedzielę w Oświęcimiu dojdzie do meczu numer pięć. Jeśli podopieczni Roberta Kalabera wygrają przy Chemików 4, wówczas we wtorek na Jastorze odbędzie się spotkanie numer sześć. Należy jednak bezwzględnie zwyciężyć, bowiem po trzech porażkach JKH GKS nie ma już marginesu błędu.

24 marca 2022, Jastrzębie-Zdrój, 18:00
JKH GKS Jastrzębie – Re-Plast Unia Oświęcim 4:3 d. (2:2, 1:1, 0:0, d. 1:0)
4:3 Rac (Kalns, E. Sevcenko) 63:11

JKH GKS Jastrzębie: Kieler – Kostek, Bahalejsza, Kasperlik, Rac, Kalns – E. Sevcenko, Bryk, A. Sevcenko, Pavlovs, Razgals – Górny, Kamienieu, R. Nalewajka, Paś, Bondaruk – Horzelski, Jelszański, Pelaczyk, Ł. Nalewajka, Płachetka.

W rywalizacji do czterech zwycięstw: JKH GKS – Unia 1-3

1. Masz racje , najwiecej roboty przed bramką i za nią robili Radek i Łukasz ,ale ten drugi niestety nie ma z kim grać w tej czwartej piątce,a wiemy że potrafi grać .

2. W tym meczu szczęście było z nami. Słupek nas uratował na 30 sekund przed końcem trzeciej tercji. Mistrz, mistrz Jastrzębie!

3. Gratulacje, ale martwi że my musimy 20 razy strzelić, żeby dwa razy trafić, a Unia strzela raz i od razu gol. Co to był za cyrk z golem na 3-3? To jest jeszcze do wygrania, prowadzi drużyna słabsza w grze.

4. Dla mnie na duży plus kibice Unii, wspominając co wyrabiali kiedyś ze swoimi ziomalami z Cichej. Hokej dla kibiców hokeja 🙂

5. W końcu zaczęli strzelać od razu a nie wjeżdżać z krążkiem do bramki. Brawo Pasiu i Rac! Trzeba też więcej szumu robić za bramką jak Radek.