Nowa siedziba PUP-y za (prawie) 5 milionów

„Zbliża się do końca generalny remont dawnej siedziby Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej” – donoszą miejscy urzędnicy.

fot. UM Jastrzębie-Zdrój

W budynku przy ulicy Wrocławskiej wymieniono już wszystkie instalacje, część stropów i przyłącza ogrzewania. W przyszłości na jego dachu zostanie też zamontowana instalacja fotowoltaiczna.

Budynek jest w pełni dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Dobudowano w nim klatkę schodową i windę. Remont obejmuje też termomodernizację i wymianę stolarki okiennej i drzwiowej.

Koszt remontu to 4 827 000 złotych. Już za kilka miesięcy przeniesie się tu Powiatowy Urząd Pracy i Centrum Usług Wspólnych, które obsługuje jednostki oświatowe pod względem finansowo-kadrowym.

„Znalezienie nowej siedziby dla urzędu pracy było konieczne. Dotychczasowa jest za mała na jego potrzeby. Wymaga też generalnego remontu. Planujemy niebawem wystawić tę nieruchomość na sprzedaż. Nowy budynek pomieści zarówno PUP, jak i CUW. Ma też o wiele lepszą lokalizację” – wyjaśnia wiceprezydent Roman Foksowicz.

Instytucje będą mogły przeprowadzić się do nowej lokalizacji wiosną 2022 roku. Miasto kupiło budynek po byłej siedzibie PEC w 2018 roku. Remont rozpoczął się pod koniec roku 2020.

„Nowoczesne rozwiązania technologiczne oraz duże, przyjazne przestrzenie dadzą nam możliwości lepszej obsługi osób bezrobotnych i przedsiębiorców przy zapewnieniu komfortu, zasad bezpieczeństwa danych oraz poufności. Dobra warunki lokalowe dają również możliwość podejmowania dodatkowych inicjatyw, na przykład w zakresie promocji przedsiębiorczości czy organizacji spotkań dla klienta biznesowego. Dla pracowników PUP to perspektywa lepszych warunków pracy, a dzięki skupieniu wszystkich działów w jednym miejscu to również uproszczenie procedur” – komentuje Andrzej Koba, dyrektor jastrzębskiego „pośredniaka”. (źródło: UM Jastrzębie-Zdrój)

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przewiń do góry
PSE
Trudny kompromis