Nowe “covidowe” łóżka w szpitalu

W środę, 18 listopada, strażacy KM PSP w Jastrzębiu-Zdroju zostali zaangażowani do pomocy w utworzeniu nowego oddziału w jastrzębskim szpitalu – w celu hospitalizacji osób chorych na COVID-19.

fot. KM PSP Jastrzębie-Zdrój

„Pomoc strażaków polegała na transporcie pacjentów oraz relokacji sprzętu medycznego. Strażacy podczas działań byli zabezpieczeni sprzętem ochrony osobistej – w kombinezony jednorazowe, maseczki twarzowe oraz rękawiczki lateksowe” – czytamy w komunikacie.

Wiadomo już, gdzie pojawią się nowe łóżka „dedykowane” pacjentom chorującym na COVID-19 (nieoficjalnie podaje się, że będzie ich około dziesięciu – przyp. aut.). Jak informuje Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju, mowa o Oddziale Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej, który zostanie przeniesiony piętro niżej. Jastrzębska placówka ma czas do końca listopada, aby zmierzyć się „logistycznie” z tym zadaniem. Należy jednak pamiętać, że oprócz miejsca, władze szpitala muszą jeszcze zabezpieczyć personel lekarsko-pielęgniarski dla pacjentów z SARS-CoV-2.

  1. Ten wirus zbiera coraz wiesze żniwo. Coraz wiecej z moich znajomych chorych tak nieprzewidywalny jest ten wirus tzreba uważać.

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przewiń do góry
PSE
Trudny kompromis