Nowe “covidowe” łóżka w szpitalu

W środę, 18 listopada, strażacy KM PSP w Jastrzębiu-Zdroju zostali zaangażowani do pomocy w utworzeniu nowego oddziału w jastrzębskim szpitalu – w celu hospitalizacji osób chorych na COVID-19.

fot. KM PSP Jastrzębie-Zdrój

„Pomoc strażaków polegała na transporcie pacjentów oraz relokacji sprzętu medycznego. Strażacy podczas działań byli zabezpieczeni sprzętem ochrony osobistej – w kombinezony jednorazowe, maseczki twarzowe oraz rękawiczki lateksowe” – czytamy w komunikacie.

Wiadomo już, gdzie pojawią się nowe łóżka „dedykowane” pacjentom chorującym na COVID-19 (nieoficjalnie podaje się, że będzie ich około dziesięciu – przyp. aut.). Jak informuje Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju, mowa o Oddziale Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej, który zostanie przeniesiony piętro niżej. Jastrzębska placówka ma czas do końca listopada, aby zmierzyć się „logistycznie” z tym zadaniem. Należy jednak pamiętać, że oprócz miejsca, władze szpitala muszą jeszcze zabezpieczyć personel lekarsko-pielęgniarski dla pacjentów z SARS-CoV-2.

 1. Ten wirus zbiera coraz wiesze żniwo. Coraz wiecej z moich znajomych chorych tak nieprzewidywalny jest ten wirus tzreba uważać.

 2. Do Halina Malinowska-Lekarz. Piszesz totalne bzdury. Wiesz ile zarabiają lekarze w WSS2. Najwięcej w całym naszym regionie. Jestem już na emeryturze i miałam do czynienia z pensjami lekarzy i mogę coś na ten temat powiedzieć. Jak odchodziłam to było to 120 zł za godzinę dyżuru. Dyżur zaczynał się od godziny 15.00 i trwał do godziny 07.00 następnego dnia. Prosty rachunek 1920 zł za 1 dyżur. Teraz dyżur weekendowy zaczynał się z piątek o 15.00 a kończył w poniedziałek o 07.00. Sama sobie to przelicz. A druga sprawa to jest taka , że lekarze mają płacone za dodatkowe rzeczy robione podczas swojej pracy np zabiegi operacyjne itp.

  1. Halina malinowska lekarz

   Wiem, ile zarabia lekarz, nie musisz mi tłumaczyć. Tylko spójrz na wypłaty lekarzy stażystów lub rezydentów.
   Mam wrażenie, że zazdrościsz lekarzom wynagrodzenia, a trzeba było się uczyć.

   1. To że piguła zwróciła uwagę na nieadekwatne do innych pracowników kosmiczne zarobki lekarzy w średnio zrujnowanej i nigdy nie dofinansowanej służbie zdrowia to “zazdrości” i piszesz że trzeba było się uczyć? A kto będzie wykonywał pracę piguł w szpitalu?Ty paniusiu? .Widać pani “lekarz” że wyżej sr.. sz niż dupę masz.

    1. Halina Malinowska - lekarz

     Ty chamie!
     Kolejny, który nie docenia pracy medyków. Już ja dobrze wiem, jak pracują pielęgniarki. Trafisz do szpitala, to dopiero się przekonasz.

 3. przeszedłem covid

  był to dla mnie trudne dni na kwarantannie. Wirus odebrał mi siłę, oddech i parę kilogramów (!), czasem kilka kroków to wyzwanie. Cieszę się, że udało mi się pokonać to cholerstwo, ale wiem, że przede mną teraz dłuższa chwila na powrót do formy. Uważajcie na siebie i innych, noście maski 😷 myjcie i dezynfekujcie ręce, zostańcie w domu jeśli możecie.

 4. To coraz wiecej oddziałów covid z tego wyynika że tame trzy utworzone juz zajęte i trzeba nastepne. Ile personelu tez jest zarazone moich dwóch znajomych ma covid pracuje w szpitalu.

 5. Halina Malinowska - lekarz

  Kto chce pracować za takie liche pieniądze na etacie lekarza?
  Dadzą podwyżki, zwiększą liczbę osób na specjalizacje i może będą chętni do wykonywania tego ciężkiego zawodu.

  1. lekarze bardzo dobrze zarabiają w odróżnieniu od ratowników medycznych na karetkach. Powinniście się podzielić z nimi ta wysoka pensja. Bo oni sa na pierwszy ogień z zarazonymi

 6. Łóżka są ,a opieka lekarska i pielęgniarska ?
  Może polscy lekarze z zagranicy ? Jak ten rząd zaplątał się w nieprawdziwych informacjach ? I skutki tego już mamy. A będzie jeszcze gorzej jak nie dostaniemy pieniędzy z UE.

Twój wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Przewiń do góry
Poprzedni
Następny