Nowoczesna pracownia w “podstawówce”

Stacja pogodowa, walizka eko-badacza, modele obiegu wody w przyrodzie i Układu Słonecznego – to tylko niektóre urządzenia, jakie pojawią się w Szkole Podstawowej nr 5.

fot. pixabay

Laboratorium powstanie dzięki 40 000 złotych dotacji z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. W pracowni będą prowadzone zajęcia oparte na doświadczeniach, a także organizowane wydarzenia szkolne z zakresu ekologii.

„W pierwszej połowie 2021 roku Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach ogłosił konkurs ZIELONA PRACOWNIA 2021. Jego celem było dofinansowanie najlepszych wniosków dotyczących utworzenia pracowni na potrzeby nauk przyrodniczych w klasach 4-8 szkół podstawowych oraz w szkołach średnich z terenu województwa śląskiego. W konkursie wzięło udział 8 szkół z Jastrzębia-Zdroju. Warto podkreślić, że w tegorocznej siódmej edycji konkursu wpłynęły 133 wnioski, z czego wyłonionych zostało 61 najlepszych projektów. Wśród nich znalazła się Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 5 w Jastrzębiu-Zdroju, która otrzymała dofinansowanie na zadanie dotyczące utworzenia pracowni pod nazwą Zielone Laboratorium Kreatywności” – informuje jastrzębski magistrat.

Całkowity koszt realizacji zadania wynosi 50 000 zł, z czego 40 000 zł to kwota dotacji otrzymana z WFOŚiGW w Katowicach, zaś 10 000 zł to wkład własny, który zabezpieczyło Miasto Jastrzębie-Zdrój. Planowany termin utworzenia pracowni to 31 października 2021 roku. (źródło: UM Jastrzębie-Zdrój)

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przewiń do góry
radiator
Idzie zima. Czy przetrwamy i wystarczy nam pieniędzy?